۱۲۴۲ فرد مبتلا به فشارخون بالا در عسلویه شناسایی و به‌طور مستمر مراقبت می‌شوند

29 ارديبهشت 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: هزار و ۲۴۲ فرد مبتلا به فشارخون در عسلویه شناسایی‌شده و تحت مراقبت قرار دارند.

جاسم زارعی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت عسلویه به مناسبت روز جهانی فشارخون اظهار داشت: مراقبت و پیگیری هزار و ۲۴۲ فرد مبتلا به فشارخون شناسایی‌شده به صورت ماهیانه توسط بهورزان انجام و پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان نیز هر سه ماه یک‌بار این بیماران را معاینه و روند بهبود آنان کنترل می‌نمایند.
زارعی اضافه کرد: فشارخون بالا عامل بروز سکته‌های قلبی و مغزی است و در صورت عدم مراقبت می‌تواند منجر به فوت فرد شود.
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز گفت: مصرف غذاهای حاوی نمک زیاد یا چربی اشباع‌شده و عدم مصرف میوه و سبزی، چاقی و اضافه‌وزن، سیگار کشیدن، مصرف الکل، کم‌تحرکی و نداشتن فعالیت بدنی از عوامل اصلی ایجاد فشارخون هستند.
محمود محمودی تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم ماندن در خانه، کم‌تحرکی که از عوامل افزایش وزن و در ادامه فشارخون است، از مردم خواست مصرف غذاهای چرب و نمک را به حداقل ممکن برسانند.
این کارشناس عنوان کرد: ‌ اهداف درمان فشارخون با توجه به ویژگی‌های هر فرد تعیین خواهد شد، کم کردن وزن، ترک دخانیات، کنترل فشارخون ‌ به صورت روزانه، استفاده از داروهای ضد فشارخون تحت نظر پزشک، کاستن از استرس، برنامه ورزش مناسب و تغییر شیوه زندگی برای کاهش استرس و... می‌تواند از راه‌های مفید درمان باشد.
غربالگری ۸۲۴۴ نفر از جمعیت بالای ۳۰ سال تحت پوشش
محمودی اعلام کرد: در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در اردیبهشت‌ماه ۹۸ با کمک همکاران، مسئولین و مردم، غربالگری افراد ۳۰ سال به بالا، زنان باردار و بیماران دیالیزی انجام پذیرفت و موفق به غربالگری ۸۲۴۴ نفر از جمعیت تحت پوشش شدیم تا بزرگ‌ترین عامل بروز سکته‌های قلبی و مغزی را کنترل نماییم.
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: مراقبت‌های بهورزان و پزشکان با همکاری و مراجعه مردم میسر است، اما با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ و جهت جلوگیری از تردد غیرضروری مشاوره به افراد تحت مراقبت به صورت تلفنی انجام می‌پذیرد.


انتهای پیام/ م.ک- ۳۰۹۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
روز.جهانی.فشارخون     جاسم.زارعی     محمود.محمودی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   29 ارديبهشت 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >