آمادگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر برای پایش روانشناسی دانش‌آموزان

10 آبان 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از آمادگی کامل برای همکاری با آموزش پرورش در پایش روانشناسی دانش‌آموزان خبر داد.

احمد آخوندی در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی بخش بردخون با تأکید بر مشاوره روانشناسی دانش‌آموزان گفت: همکاران روانشناس ما در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر آمادگی همکاری در این زمینه با آموزش و پرورش دارند تا در کنار مشاوران و معلمان پرورشی مدارس به غربالگری روانشناسی دانش‌آموزان بپردازند.
وی افزود: کمک به آموزش پرورش کمک به مجموعه شبکه بهداشت و درمان می‌دانیم و از همه خیرین تقاضا داریم در زمینه تأمین تجهیزات حفاظت فردی، تبلت، گوشی هوشمند تلفن همراه، مواد گندزدایی و ... به آموزش و پرورش کمک کنند.
وی با اشاره به الزام تکمیل چک‌لیست خود ارزیابی ادارات و سازمان‌ها در زمینه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: متأسفانه تاکنون اقدامی از سوی ادارات و نهادهای شهرستان صورت نگرفته است و گزارش آن به شبکه بهداشت و درمان ارسال نشده است که انتظار داریم به صورت هفتگی این ارزیابی انجام و گزارش آن ارسال شود.
رییس آموزش و پرورش منطقه بردخون نیز در این نشست با تقدیر از فعالیت شبکه بهداشت و درمان و درمان شهرستان دیّر در زمان شیوع ویروس کرونا گفت: اقدامات خوبی در زمینه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در بخش بردخون انجام‌شده است و در بازدیدهای میدانی و میزان استفاده مردم از ماسک مشهود است.
ظهیر محمودی گفت: آموزش پرورش متعهد به صیانت از سلامت دانش‌آموزان با اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار بسته است.
وی با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان دیّر گفت: در این شرایط ما ملزم به آموزش غیرحضوری به دانش‌آموزان هستیم که این مسئله مستلزم داشتن تلفن همراه هوشمند و یا تبلت است که با بررسی‌های انجام‌شده ۲۰۰ نفر از دانش‌آموزان تحت پوشش این اداره به آن دسترسی نداشته و یا مشکل‌دارند.
رییس آموزش و پرورش منطقه بردخون اضافه کرد: این ۲۰۰ دانش‌آموز با توجه به بضاعت مالی و امکان دسترسی به تلفن همراه هوشمند و تبلت اولویت‌بندی شده است.
محمودی در خصوص تبلت‌هایی که نفت و منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی وعده آن را برای در اختیار گذاشتن به دانش‌آموزان بی‌بضاعت داده بود گفت: متأسفانه تاکنون هیچ تبلتی به دانش‌آموزان تحت پوشش آموزش و پرورش منطقه بردخون نشده است.
وی تصریح کرد: فقط خیرین و معلمان در این زمینه همکاری داشته و تعدادی تلفن همراه هوشمند در اختیار دانش‌آموزان بی‌بضاعت قرار داده‌اند و ما کماکان در این زمینه مشکل‌داریم و درخواست تسریع در تحویل این کمک‌ها از سوی نفت داریم.

انتهای پیام/ ۳۰۵۰- ح.ن

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.دیر     پایش.روانشناسی     دانش.آموزان     احمد.آخوندی    

تاریخ بروز رسانی:   10 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >