۳۶ واحد صنفی متخلف در بخش بردخون پلمپ و جریمه شد

10 آبان 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۳۶ واحد صنفی متخلف در بخش بردخون به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا جریمه و تعطیل شد.

احمد آخوندی در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی بخش بردخون گفت: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی وظیفه همگانی است و طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا باید به‌طور جدی توسط صنوف، ادارات و مردم رعایت شود.
وی بابیان اینکه نظارت بر اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا شهرستان به‌طور مستمر انجام می‌شود، گفت: همکاران بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با نظارت بر صنوف، کارگاه‌ها، شرکت‌ها و اماکن عمومی میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی را موردسنجش قرار داده و صورت تخطی آموزش و یا اقدامات قانونی انجام می‌دهند.
وی بابیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا به‌طور متوسط از هر مغازه در بخش بردخون ۱۰ بار توسط کارشناسان بهداشت محیط بازدید شده است گفت: در مجموع هزار و 535 بار از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بخش بردخون بازدید شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: در همین مدت ۲۷ واحد صنفی متخلف به علت عدم رعایت اصول بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا تعطیل و ۹ صنف دیگر نیز پس از طی مراحل قانونی با معرفی به تعزیرات حکومتی جریمه شدند.
وی خاطرنشان کرد: مأموریت و هدف ما تعطیلی و جریمه صنوف نیست اما در جایی که عملکرد صنوف، بهداشت عمومی و سلامت مردم را به خطر اندازد بدون اغماض برخورد قانونی و پیشگیرانه صورت می‌گیرد.
آخوندی با اشاره به دو هزار و 757 مورد کلر سنجی از آب مصرفی ساکنین بخش بردخون، اضافه کرد: در همین مدت نیز تعداد ۱۳۲ مورد نمونه‌برداری میکروبی آب از شبکه توزیع و ۱۰۳ نمونه آب از ایستگاه نمک‌زدایی در این بخش انجام‌شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با درخواست از شهروندان گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس گرفته گزارش و شکایت خود را مطرح کنند.

انتهای پیام/ ۳۰۵۰- ح.ن

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.دیر     بهداشت.محیط     پلمب     کرونا.ویروس     احمد.آخوندی    

تاریخ بروز رسانی:   10 آبان 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >