در آیینی با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛
برگزیدگان پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به شکل مجازی تجلیل شدند

25 آذر 1399
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حاشیه این مراسم گفت: رویکرد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رویکردی مسئله محور است که نتیجه این موضوع حل مشکلات و خودکفایی در تولید علم و دانش خواهد شد.

دکتر غلامرضا خمیسی‌پور با تبریک روز پژوهش به فعالان این عرصه گفت: یکی از رسالت‌های خود را ایجاد و تقویت بستری مناسب برای تحقیقات و فناوری می‌دانیم.
وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: مهم‌ترین هدف دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از راه‌اندازی مرکز رشد، گسترش فرهنگ‌سازی در میان اعضای هیأت علمی و دانشجویان برای ارائه کارهای فناورانه و طرح‌های نوین با محوریت و محصول محور بوده است.
دکتر خمیسی‌پور ادامه داد: تاکنون 9 واحد فناور در مرکز رشد دانشگاه مستقر هستند که محصولات خود را نیز تجاری‌سازی نموده‌اند.
دکتر خمیسی‌پور ادامه داد: حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین و فناور نیز یکی دیگر از اهداف معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
وی با ابراز تشکر از حمایت‌های هیأت رییسه و رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان داشت: در سال گذشته 9 طرح در حوزه فناوری از پژوهشگران دریافت شده است و 7 طرح به تصویب رسید و یک طرح نیز در مرحله داوری قرار دارد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: سه اختراع نیز با عناوین جلیقه ارگونومیکی کاهنده فشار بر کمر در بلند کردن بار، آتل قابل تنظیم زانو با مکانیسم پیچ و مهره و آتل مدرج ارگونومیک آرنج توسط پژوهشگران و محققان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به ثبت رسید.
دکتر خمیسی‌پور تصریح کرد: معاونت تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با توجه به شرایط شیوع کرونا، چندین وبینار آموزشی در سطح کشوری و بین‌المللی را نیز در حوزه فناوری برگزار نمود.
وی با اشاره به حمایت‌های معاونت فناوری ریاست جمهوری از توسعه پژوهش و طرح‌های تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: کسب موافقت اصولی تأسیس کارخانه نوآوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اخذ موافقت‌نامه جهت تخصیص و اعطاء وجوه حمایتی، اعطای تسهیلات و عضویت در صندوق‌های پژوهش و فناوری، دریافت موافقت و اخذ مجوز جهت تأسیس مرکز فناوری‌های زیست پزشکی دریایی و پیگیری تأسیس مرکز رشد و نوآوری سلامت پردیس دانشگاه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز ازجمله اقدامات مهم معاونت تحقیقات بوده است.
جشنواره تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بخش‌های مختلف با معرفی نفرات برتر با حضور رییس دانشگاه و معاون تحقیقات و فناوری در سالن ابن‌سینای این دانشگاه به شکل مجازی برگزار شد و در این مراسم دکتر حمیدی، مدیر اطلاع‌رسانی پزشکی و شبکه پژوهش و دکتر احمدی، سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی نیز به ارائه گزارش عملکرد واحدهای مربوطه پرداخته و در پایان از رابطین برتر وب‌سایت بخش‌های مختلف دانشگاه و پژوهشگران برگزیده تقدیر شد.
اسامی برگزیدگان:
پژوهشگر برگزیده مراکز تحقیقات؛ دکتر محسن کشاورز
پژوهشگر برگزیده دانشکده پزشکی گروه علوم پایه؛ دکتر ساسان زائری و دکتر افشین برازش
پژوهشگر برگزیده دانشکده پزشکی گروه بالینی؛ دکتر محمدرضا کلانتر هرمزی و دکتر نادر شکیب آزاد
پژوهشگر برگزیده دانشکده پیراپزشکی؛ دکتر مرادعلی فولادوند
پژوهشگر برگزیده دانشکده بهداشت؛ دکتر مریم مرزبان
پژوهشگر برگزیده دانشکده دندانپزشکی؛ دکتر صدیقه خیراندیش
پژوهشگر برگزیده دانشکده پرستاری مامایی؛ فاطمه حاجی نژاد
فناور برگزیده دانشگاه(هیأت علمی)؛ دکتر منصور ضیایی
فناور برگزیده دانشگاه(کارمندی)؛ دکتر سید حسین موسوی، جمیله کیانی، سیما افراشته و نرگس جوکار
پژوهشگر برگزیده دانشگاه(دانشجویی)؛ محبوبه تنگستانی، مریم جمالی، زهرا کریمی، آرش غذبانی، فاطمه حسین پور، فاطمه ایمانی و دکتر فرزان عضدی
رابطین برتر سایت:
سید علیرضا امینی، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی
اسماعیل حاجی‌زادگان – الهام اسماعیلی، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان
 معصومه کهزادی، بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه
اعظم شاعری؛ بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه
شهره سید حسینی؛ دانشکده پیراپزشکی
سیده سارا حسینی؛ معاونت آموزشی
پریسا بهرام پور؛ مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی
مریم شبل حکما بوشهری نژاد - بشرا عباسکی، مدیریت آمار و فن‌آوری اطلاعات
سمیه باغبانی؛ دفتر استعدادهای درخشان
سیده سارا فرهی بوشهری - زینب شاد نیا، اداره آمار
احسان قربانی؛ کمیته تحقیقات دانشجوییانتهای پیام/م.پ-1025

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
روز.پژوهش     معاون.تحقیقات     دکتر.غلامرضا.خمیسی.پور    

تاریخ بروز رسانی:   1 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >