رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر:
آزمایش تشخیص سریع کرونا در شهرستان دیّر انجام شد

8 دی 1399
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: برای نخستین بار آزمایش تشخیص سریع ویروس کرونا در مناطق شهری و روستایی این شهرستان انجام می‌شود.

احمد آخوندی گفت: در راستای اجرای برنامه کنترل و مدیریت اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور (طرح شهید سلیمانی)، تعداد ۶ تیم رهگیری ایجادشده است که مراقبان سلامت و بهورزان مراکز خدمات جامع سلامت در قالب تیم‌های رهگیری به در منازل مردم مراجعه و آزمایش تشخیص سریع کرونا را انجام می‌دهند.
وی افزود: آزمایش شهروندان با استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر و همکاری اعضای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی باهدف بیماریابی، شناسایی زودهنگام و مراقبت‌های به‌موقع از بیماران احتمالی پیگیری می‌شود.
آخوندی اضافه کرد: طی دو هفته از شروع طرح تعداد ۱۷ نفر از افراد در معرض تماس مستقیم با بیمار کووید ۱۹ شناسایی و از همه آنها آزمایش تشخیص سریع کرونا انجام و یک نفر مورد مثبت شناسایی شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به اهمیت اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: اجرای صحیح این طرح در تثبیت وضعیت زرد شهرستان از لحاظ شیوع ویروس کرونا و مهار بیماری کووید ۱۹ قطعاً مؤثر است که باید همه مسئولان سازمان‌ها، تشکل‌های دولتی و مردمی و نیز شهروندان در اجرای طرح کمک کنند.
آخوندی افزود: جواب‌دهی این آزمایش ۲۰ دقیقه پس از انجام تست زمان می‌برد و در صورتی که نتیجه آن مثبت باشد ضمن ارائه خدمات مراقبتی و آموزشی از بیمار درخواست می‌شود که دوران نقاهت را در قرنطینه خانگی سپری کند و به‌طور مستمر حضور بیمار در قرنطینه توسط تیم‌های رهگیری و نظارت رصد می‌شود.
وی تصریح کرد: اگر مبتلایان به کرونا در شهرستان زود شناسایی و قرنطینه شوند و از ارتباط آنها با سایر افراد جلوگیری شود، این امر مهم در قطع زنجیره انتقال کرونا کمک شایانی می‌کند.

انتهای پیام/ ۳۰۵۰- ح.ن

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
کرونا     تست.تشخیص.سریع     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   8 دی 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >