مسابقه «سپاس پرستار» به ایستگاه آخر رسید/ پرستاران روایت فتحی دیگر رقم زدند

19 اسفند 1399
رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر از رسیدن مسابقه «سپاس پرستار» به ایستگاه آخر خبر داد.

علی احمدی‌زاده در نشست اختتامیه مسابقه «سپاس پرستار» اظهار داشت: اگر در حوزه‌های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مسئولیتی به مجموعه ما واگذار کند پذیرا خواهیم بود و به بخش درمان کمک خواهیم داد.
وی عنوان کرد: امروز کادر درمان به‌نوعی به عنوان مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با کرونا هستند و بالغ بر یک سال است که در مسیر زحمت کشیدند که هم در تمام جهان نمره خوبی گرفتند و واقعاً زحمت‌های آنها غیرقابل‌انکار است.
احمدی‌زاده اظهار کرد: ما نیز در مجموعه جهاد دانشگاهی سعی کردیم در کنار این عزیزان باشیم و در ابتدای شروع انتشار ویروس کرونا توانستیم دو عدد خط تولید ماسک را ایجاد کنیم و تا چند ماه کمبود و مشکل ماسک را تا حدی برطرف کنیم و هم در ارائه ماسک و هم گان به بیمارستان ارائه خدمت دهیم و موفق به تولید حدود ۷۰ هزار ماسک و گان شدیم.
این مسئول خاطرنشان کرد: بعد به این فکر افتادیم که آزمایشگاه ویروس‌شناسی برای حل مشکلات آزمایش کرونا راه‌اندازی کنیم و الحمدالله با همراهی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آزمایشگاه کرونای استان بوشهر راه‌اندازی شد و در حال حاضر نیز روزانه و با تعرفه دولتی در حال خدمت است به نحوی که اقشار ضعیف‌تر جامعه نیز مشکلی برای انجام آزمایش نداشته باشند.
رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر افزود: آمادگی آن را نیز داریم که در همین راستا اگر دانشگاه مسئولیتی به مجموعه ما واگذار کند پذیرا خواهیم بود و به بخش درمان کمک خواهیم داد.
وی با بیان اینکه زحمات یک‌ساله عزیزان کادر بهداشت و درمان بسیار قابل‌تقدیر و تشکر است تصریح کرد: آرزوی سلامتی و سربلندی این عزیزان و خانواده‌هایشان را دارم و همچنین برای شهدای مدافع سلامت آرزوی علو درجات را از ایزد منان مسألت و برای خانواده‌های این شهدای عزیز صبر و عزت و زندگی خوبی آرزو داریم.
احمدی‌زاده یادآور شد: از همه عزیزانی که در مسابقه دل نوشته سپاس پرستار شرکت کردند تشکر می‌کنم و به رسم یادبود از دل نوشته‌های برتر نیز تقدیر و تشکر به عمل خواهد آمد.
پرستاران روایت فتحی دیگر رقم زدند
مسئول دفتر جهاد دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست گفت: به تمام مجاهدین سلامت خصوصاً بانوی جهادی و پرتلاش دکتر اسفندیاری، رئیس مرکز آموزشی درمانی خلیج‌فارس بوشهر درود می‌فرستم که بی‌شک اگر تلاش‌های مجدانه و جهادی وی و همکارانشان نبود امروز در استان شاهد شرایط بسیار نامطلوبی بودیم.
هدی دشتی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت افزود: قریب به یک سال است که در شرایط اپیدمی کرونا که به‌شدت فرسایشی هم هست قرار داریم. در این دوره این فرشتگان رحمت نقش تأثیرگذار و تاریخی در مراقبت و حفاظت از سلامتی جامعه داشتند که الحمدالله این ایثار زبانزد همه است و این عزیزان ما در نهایت ایثار، کرامات انسانی  و از خود گذشتگی توانستند در روند بهبودی بیماران خدمات شایسته‌ای انجام دهند و در جبهه نبرد با ویروس هزارچهره کرونا، روایت فتحی دیگر رقم بزنند.
وی تأکید کرد: پرستاران ما در طول تاریخ اسوه صبر شکیبایی بودند خصوصاً پرستارانی که در کنار آموزه‌های علمی از آموزه‌های دینی هم الهام گرفته و باانگیزه و عشق و تاب آوری از جان خود نیز گذشتند.
دشتی اضافه کرد: خدا تمامی شهدای مدافع سلامت را مورد رحمت و مغفرت قرار دهد و ان‌شاءالله به حق زینب کبری سلام الله آثار و برکات این خدمات در عرصه ابدی برای ایشان ثبت و محفوظ باشد.
اختتامیه مسابقه سپاس پرستار با تقدیر از نویسندگان دل نوشته‌های برتر، برگزار شد.
 این مسابقه به همت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بوشهر و با همراهی بیمارستان آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر و دفتر جهاد دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در قالب دل نوشته و در دو بخش دل نوشته‌های دانشجویی و دل نوشته‌های پرستاران خطاب به شهدای مدافع سلامت استان برگزار شد.
در این رویداد فرهنگی از یحیی صمصامی  مسئول امور فرهنگی مرکز آموزشی درمانی خلیج فارس و برگزیدگان، یونس سلیمی کوچی پرستار بخش اورژانس خلیج فارس به عنوان نفر اول بخش پرستاران، سینا محمدآبادی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به عنوان نفر اول بخش دانشجویی و اکبر ثنایی‌زاده پرستار اورژانس بیمارستان زینبیه خورموج به عنوان نفر ممتاز در هر دو بخش تقدیر شد.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان
کلمات کلیدی:
اختتامیه.مسابقه.سپاس.پرستار     علی.احمدی‌زاده     رئیس.جهاد.دانشگاهی        

تاریخ بروز رسانی:   19 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >