در طرح بسیج سلامت نوروزی:
انجام ۱۲۰۰ بازدید بهداشتی از صنوف و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان دیّر

15 فروردين 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: در دو هفته از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تعداد ۱۲۰۰ بازدید از صنوف و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان دیّر انجام شد.

احمد آخوندی در حاشیه بازدید تیم‌های بازرسی بهداشت محیط و حرفه‌ای گفت: نظارت بر فعالیت صنوف تهیه و توزیع مواد غذایی و انجام بازدیدهای بهداشتی یکی از وظایف و ماموریت‌های واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای است که به‌صورت مستمر توسط بازرسان بهداشت محیط انجام می‌شود.
وی افزود: این بازرسی‌ها شامل اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی بوده و در این راستا تلاش همه همکاران بر آن خواهد بود تا بتوانیم در رسالت خطیری که بر عهده داریم موفق عمل کنیم.
نمونه‌برداری مستمر از آب و مواد غذایی
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به تشدید نظارت‌های بهداشتی در این شهرستان گفت: ۱۳ تیم نظارت بهداشت محیط در شهرستان دیّر در دو نوبت صبح و عصر و از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب در همه ایام خصوصاً روزهای تعطیل بر مراکز و اماکن حساس نظارت داشته و به‌طور ویژه  فعالیت می‌کنند.
وی به اهمیت حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه و نیز کنترل بیماری‌های قابل‌انتقال از آب و مواد غذایی اشاره و تصریح کرد: در راستای نظارت بر سیستم آب شرب در مناطق شهری و روستایی ۸۰۰ مورد کلرسنجی و ۴۶ مورد نمونه‌برداری میکروبی انجام شده است.
آخوندی با اشاره به سنجش سلامت مواد غذایی با استفاده از تجهیزات پرتابل گفت: تعداد ۳۵۰ موردسنجش با استفاده از تجهیزات پرتابل در محل تهیه و توزیع مواد غذایی صورت گرفته است که این نشان از اهمیت و حساسیت بازدیدها و توجه ویژه کارشناسان این شبکه به‌سلامت مواد غذایی است.
برخورد بدون اغماض، جریمه و پلمپ ۱۷ واحد صنفی متخلف
وی افزود: طی دو هفته گذشته از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تعداد ۱۱ واحد متخلف به دلیل عدم رعایت اصول و موازین بهداشتی پلمپ و تعداد ۶ واحد نیز به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
وی اضافه کرد: در همین مدت نیز مقدار ۴۳۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در سطح عرضه کشف و پس از حذف از چرخه توزیع معدوم شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی توسط متصدیان صنوف مختلف یادآوری کرد: تامين سلامت و امنيت غذايي مردم از اهداف شبکه بهداشت و درمان است و با صنوفی که باعث به مخاطره افتادن امنیت غذایی شهروندان شده و بهداشت عمومی را نادیده گیرد بدون اغماض برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
این مقام مسئول در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با درخواست از شهروندان گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.

انتهای پیام/ ح.ن۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     پلمب     نمونه.برداری     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   15 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >