رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
۵۴۰ ابتلای جدید کرونایی در تعطیلات نوروز در شهرستان بوشهر شناسایی شد

16 فروردين 1400
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: در ایام تعطیلات نوروز در منطقه تحت پوشش شهرستان بوشهر ۵۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس شناسایی و ۴ مورد منجر به مرگ شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی بیان داشت: در تعطیلات روزهای نوروز در شهرستان بوشهر ۵۴۰ نفر به بیماری کرونا مبتلا شدند و ۴۵۸ مورد مثبت به تفکیک بستری و سرپایی در بیمارستان‌های شهرستان به ثبت رسیده است.
وی با توضیح اینکه طی این مدت ۴ مورد فوتی رخ‌داده، خاطرنشان کرد: این افراد شامل ۳ مرد با بیماری زمینه‌ای قلبی عروقی و فشارخون با سنین ۸۲، ۷۲ و ۸۳ سال و خانم ۵۶ ساله‌ای با بیماری زمینه‌ای کم‌کاری تیروئید بوده‌اند نیز به ثبت رسیده است.
مهندس فخرایی بیشترین موارد مبتلا به این بیماری را در گروه سنی ۲۰ تا ۴۰ سال خواند و اضافه داشت: به تفکیک مشاغل در سطح جامعه موارد ابتلا به کرونا شامل افراد خانه‌دار، شاغل در کار آزاد و کارمندان می‌باشند.
این مقام مسئول با عنوان اینکه اکنون تعداد بستری‌ها در بوشهر افزایش‌یافته بیان کرد: به مراتب با این شرایط، فوتی‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خواهان توجه به بیشتر به پروتکل‌های بهداشتی برای مهار بیماری شد و گفت: سفرهای نوروزی و دورهمی ها از جمله دلایل اوج‌گیری دوباره بیماری در استان است و نتایج سفرها نیز تا هفته آینده مشخص می‌شود.


انتهای پیام/ ا.س/۳۰۰۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کرونا     تعطیلات.نوروز     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   16 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >