ابتلا ۱۸ کودک و نوجوان دیّری به کرونا در یک ماه گذشته/ والدین مانع حضور فرزندان در مراسم گرگیشو شوند

6 ارديبهشت 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: با توجه به ابتلا ۱۸ کودک و نوجوان دیّری طی یک ماه گذشته به کرونا والدین از حضور فرزندان در مراسم گرگیشو جلوگیری کنند.

 احمد آخوندی گفت: ساده‌انگاری برخی شهروندان نسبت به خطر کرونا، بی‌توجهی به توصیه‌های بهداشتی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خطر شیوع ویروس کرونا در شهرستان دیّر را افزایش داده است.
 وی با هشدار نسبت به برگزاری دورهمی‌های خانوادگی گفت: دورهمی‌های دوستانه و میهمانی‌های خانوادگی و برگزاری مراسمات و جشن‌ها با حضور جمع زیادی از افراد از عوامل اصلی تشدید کرونا به شمار می‌رود.
وی گفت: متأسفانه در این روزها آمار افراد مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در شهرستان دیر روند صعودی دارد و میهمانی‌ها و جشن‌های خانوادگی و مراسماتی همچون گرگیشو در این شرایط یعنی به استقبال کرونا رفتن است.
ابتلای ۴ برابری شهروندان به کووید ۱۹
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: شهروندان این شهرستان در یک ماه گذشته، ۴ برابر بیشتر نسبت به اسفندماه به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند.
آخوندی افزود: طی ۴ روز گذشته ۶۱ نفر مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان دیّر شناسایی‌شده است که متأسفانه ۲ نفر از بیماران نیز به علت بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و ۷ نفر از شهروندان نیز در بیمارستان بستری‌اند.
وی تصریح کرد: مردم باید بدانند ظرفیت تخت‌های بیمارستانی محدود است و مراکز درمانی توانایی پذیرش حجم بالا بیماران را ندارند و کادر درمان واقعاً خسته است.
هر سال در شب پانزدهم ماه مبارک رمضان هم‌زمان با میلاد کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی (ع) بچه‌های دیّری با در دست داشتن کیسه‌ای پارچه‌ای و به صورت گروهی درب منازل می‌روند و گرگشو (انواع خوردنی‌ها) طلب می‌کنند و اعتقاد دارند که در این شب بخششی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ ۳۰۵۰ ح.ن

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کرونا     گوگیشو     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >