نیکوکاران دیری ۱۰ میلیارد ریال به حوزه سلامت و درمان کمک کردند

15 ارديبهشت 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: خیران و نیکوکاران ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه سلامت و درمان این شهرستان کمک کردند.

احمد آخوندی در نشست مجمع خیرین سلامت شهرستان دیر افزود: زمین ۲۵ بنای بهداشتی و درمانی موجود از محل کمک‌ها و اهدایی مردم به حوزه سلامت شهرستان دیّر است.
وی با تقدیر از کمک افراد خیر و شرکت‌های مستقر در شهرستان دیر اضافه کرد: شرکت متانول کاوه بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال اعتبار به حوزه سلامت این شهرستان کمک کرده است.
آخوندی اظهار کرد: در زمان حاضر ۲۲۰میلیارد ریال اعتبار برای خرید یک دستگاه سی تی اسکن و ۲۰ میلیارد ریال برای تقویت و تجهیز واحد دیالیز بیمارستان دیر نیاز است.
وی همچنین احداث خانه بهداشت در بردخون کهنه و پایگاه اورژانس جاده‌ای درود احمد، تجهیز اورژانس صد و پانزده شهر دیر و نوسازی آمبولانس‌های این شهرستان را از جمله دیگر نیازهای این شهرستان عنوان کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دیر گفت: با تلاش مسئولان شهرستان ۱۳ واحد مسکونی برای اسکان پزشکان تامین و به ۶ واحد مسکونی دیگر نیاز است.
وی در رابطه با راه‌اندازی اتاق‌عمل و زایشگاه بیمارستان دیر افزود: از ابتدای راه‌اندازی زایشگاه و اتاق عمل بیمارستان ۵۰۰ زایمان طبیعی، سزارین و عمل جراحی صورت گرفته است.
آخوندی گفت: در زمان حاضر شش متخصص داخلی، زنان و زایمان، اطفال، بیهوشی، جراح عمومی و سونوگرافی در بیمارستان دیر خدمت ارائه می‌دهند.
امام جمعه دیر نیز در این نشست گفت: با وجود اینکه این شهرستان دارای مراکز درمانی و بهداشتی است اما حضور خیران در ارتقای سلامت جامعه و برای تامین و تقویت بخشی از نیازها ضروری است.
حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی افزود: سلامتی برترین نعمت الهی است که هر کسی در این راه قدمی بردارد در پیشگاه خداوند متعال پاداش بزرگی خواهد داشت.
وی با تاکید براینکه احداث مسجد و حسینیه کار پسندیده و خیرخواهانه‌ای است اما در زمان حاضر بهداشت و درمان مردم باید در اولویت باشد گفت: انتظار می‌رود افراد نیکوکار، شرکت‌ها و پتروشیمی‌های مستقر در شهرستان دیر در راستای سلامتی مردم گام‌های بیشتری بردارند.
فرماندار دیر گفت: در ۲ سال اخیر با کمک افراد نیکوکار موفقیت‌های خوبی در حوزه سلامت و درمان در این شهرستان حاصل شده است.
کریم علی حسنی افزود: راه اندازی انتقال خون، تامین اعتبار برای پانسیون پزشکان و احداث ساختمان مرکز درمانی بردخون و آبدان آغاز شده است.
در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش های یوسف ناصری ، جواد عباسی به سمت دبیراجرایی مجمع خیرین سلامت شهرستان معرفی شد.

انتهای پیام/۳۰۵۰- ح .ن

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     مجمع.خیرین.سلامت     احمد.آخوندی     امام.جمعه     حجت‌الاسلام.سیدعلی.حسینی     فرماندار    
کریم.علی‌حسنی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   15 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >