انجام فعالیت بدنی منظم می‌تواند میزان فشارخون را کاهش دهد

26 ارديبهشت 1400
کارشناس مسئول بیماری‌های غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: افراد با انجام فعالیت بدنی منظم، می‌توانند میزان فشارخون خود را کاهش دهند.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، فرزانه گشمردی بیان داشت: میزان فشارخون ممکن است به دلایل مختلف در طول روز تغییر کند این دلایل عبارتند از در طول خواب فشارخون کاهش می‌یابد، فعالیت فکری توأم با اضطراب و فعالیت‌های جسمی در فشارخون مؤثر هستند، در طول شب فشارخون در افراد سالخورده و بیماران مبتلا به دیابت کمتر است، مصرف سیگار در درازمدت، باعث افزایش فشارخون می‌شود و همچنین کم خوابی، میزان فشارخون را افزایش می‌دهد.
وی افزود: اتحادیه جهانی فشارخون، سالانه روز جهانی فشارخون را ترویج می‌کند که موضوع امسال » با اندازه‌گیری دقیق فشارخون و کنترل آن، زندگی طولانی‌تری داشته باشید » باهدف افزایش آگاهی از فشارخون بالا در کل جمعیت در سراسر دنیا است و بر اندازه‌گیری دقیق فشارخون تأکید دارد.
این مقام مسئول اظهار داشت: از مهمترین علت‌های ایجاد فشارخون بالا می‌توان به ارث، افزایش سن، فعالیت بدنی کم، مصرف الکل، چاقی، مصرف زیاد نمک، مصرف قرص‌های ضد بارداری‌های خوراکی و ... اشاره کرد.
گشمردی خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین اقدامات برای کنترل فشارخون بالا می‌توان به مراجعه منظم به پزشک، مصرف دارو به‌طور منظم، رعایت رژیم غذایی مناسب (کم نمک و کم‌چرب و افزایش مصرف حبوبات، میوه و سبزی)، داشتن فعالیت بدنی منظم، عدم مصرف سیگار و الکل، کنترل وزن و مصرف میوه و سبزیجات را ذکر کرد.
انتهای پیام/س.م-۳۰۰۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت.بوشهر     بیماری.غیرواگیر     فعالیت.بدنی     فشارخون     فرزانه.گشمردی    

تاریخ بروز رسانی:   26 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >