درخشش پژوهشگر بوشهری در نهمین کنگره بین‌المللی طب تولیدمثل

4 خرداد 1400
پژوهشگر گروه مارینومیکس پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج‌فارس موفق به دریافت جایزه در نهمین کنگره بین‌المللی طب تولیدمثل در یزد شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم زیست‌پزشکی خلیج‌فارس؛ علیرضا افشار دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نهمین کنگره بین‌المللی طب تولیدمثل یزد که با حضور پژوهشگران ایرانی و بین‌المللی از کشورهای انگلستان، آمریکا، کانادا، ایتالیا، آلمان، عمان، ترکیه، نیوزلند، هلند، اندونزی و مالزی برگزار شد، موفق به اخذ جایزه دانشجویی در ارائه مقاله در بخش سخنرانی شد.
کنگره بین‌المللی طب تولیدمثل به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین کنگره‌های بین‌المللی به میزبانی ایران و به ابتکار پروفسور عباس افلاطونیان هر دو سال ۱ بار برگزار می‌شود که بیش از ۵٠٠ خلاصه مقاله از داخل و خارج از کشور برای شرکت در این دوره کنگره ارسال‌شده و ٢٩٠ خلاصه مقاله، پذیرفته و ارائه شدند. از میان خلاصه مقاله‌های پذیرفته‌شده، ١۵ خلاصه مقاله برای بخش جایزه پذیرفته شدند که یکی از دو خلاصه مقاله پذیرفته‌شده علیرضا افشار، برنده جایزه دانشجویی شد.
در این مقاله برای نخستین بار با فناوری تصویربرداری سه‌بعدی شبکه گانگلیون‌های عصبی تخمدان و نقش آن در فولیکولوژنزیز موردبررسی قرارگرفته است و این مقاله در مجله Nature Scientific Reports با عنوان
Three-dimensional and two-dimensional relationships of gangliogenesis with folliculogenesis in mature mouse ovary: A Golgi-Cox staining approach
چاپ‌شده است و همچنین مقاله دوم این پژوهشگر جوان ارزیابی اثر عصاره برگ حرا بر روی سرطان پستان بود که به‌عنوان ارائه پوستر در کنگره پذیرفته شد.
نهمین کنگره بین‌المللی طب تولیدمثل در سه بخش ارائه‌ پوستر، ارائه سخنرانی و ارائه سخنرانی برندگان جایزه از ۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ توسط پژوهشکده علوم تولیدمثل یزد برگزار شد.
چاپ ۳ مقاله ISI در ژورنال‌های معتبر جهانی، سابمیت ۴ مقاله در ژورنال‌های بین‌المللی و داخلی، برنده جایزه دانشجوی برتر کنگره بین‌المللی طب تولید مثل‌یزد، نگارش و تصویب ۱۱ طرح پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، برنده جایزه شهید احمدی روشن بنیاد ملی نخبگان، راه‌اندازی دفتر یوسرن در پژوهشکده علوم زیست‌پزشکی خلیج‌فارس بوشهر و سابقه ۲ سال فعالیت به‌عنوان دبیر دفتر یوسرن، برگزاری بیش از ۱۲ کارگاه به‌عنوان مدرس کارگاه در پژوهشکده علوم زیست‌پزشکی خلیج‌فارس بخشی از ۳ سال فعالیت پژوهشی علیرضا افشار دانشجوی سال چهارم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
انتهای پیام/ م.آ
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کنگره.بین‌المللی     طب.تولیدمثل     علیرضا.افشار     پژوهشکده.علوم.زیست‌پزشکی     معاونت.تحقیقات        

تاریخ بروز رسانی:   4 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >