مراجعه دیر هنگام مبتلایان از عوامل افزایش مرگ‌ومیر کرونایی است

17 خرداد 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: مراجعه دیر هنگام مبتلایان از عوامل افزایش مرگ‌ومیر بیماران کرونایی است.

احمد آخوندی اظهار داشت: عدم رعایت مطلوب شیوه‌نامه‌های بهداشتی و برگزاری دورهمی ها باعث شد برای اولین بار در طول ۱۵ ماه از شیوع کرونا در کشور، وضعیت شهرستان دیر قرمز شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: یکی از معضلاتی که تأثیر زیادی در افزایش مرگ‌ومیر بیماران کرونایی دارد، مراجعه دیرهنگام مبتلایان به کرونا در مرحله درگیری ریه با این ویروس به مراکز درمانی است.
وی عنوان کرد: ۲۴ درصد مرگ‌ومیرهای ناشی از کرونا در شهرستان دیر مربوط به ۷۰ روز اخیر یعنی اولین فروردین تا نهم خردادماه است.
آخوندی اضافه کرد: ۵۵ درصد نمونه‌های مثبت کرونا از ابتدای شیوع این بیماری در شهرستان دیر، مربوط به سال جاری است.
وی با انتقاد شدید از شلوغی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌های تشییع، بیان داشت: مراسم‌های تشییع، عروسی و دورهمی ها باید محدود و یا با حداقل حضور افراد و بستگان برگزار شود نه اینکه شاهد مراسم‌های تشییع کیلومتری باشیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار کرد: سالن‌های ورزشی با رعایت موارد بهداشتی و با نظارت اداره صمت اصناف اجازه دارند اما ورزش در کنار ساحل و زمین‌های چمن محلات و دورهمی‌های افراد در ساحل باید تعطیل شود.
وی با اشاره به آمار واکسیناسیون کرونا در شهرستان، گفت: در فاز اول ۷۷۲ نفر و در فاز دوم که مربوط به سالمندان است هزار و ۱۰۲ نفر در مقابل ویروس کرونا واکسینه شدند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کرونا     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   17 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >