از آغاز شیوع کرونا در دیلم؛
۱۱ فوتی کرونا در دیلم در گروه ۳۰ تا ۶۰ سال بوده‌اند

31 خرداد 1400
کارشناس برنامه سالمندان و میاسالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: از آغاز شیوع کرونا در دیلم ۴۴ فوتی بر اثر ابتلا به این بیماری داشته‌ایم که ۱۱ مورد در گروه ۳۰ تا ۶۰ سال بوده‌اند.

مریم حمادی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اظهار داشت: در ۲ سال اخیر با توجه به وجود پاندمی کووید ۱۹ و شدت ابتلا و مرگ‌ومیر و همچنین مشکلات سلامت مردان نسبت به زنان، سبب شده است که این موضوع در صدر مسائل مطرح‌شده در هفته سلامت مردان قرار گیرد.
وی افزود: شعار هفته بین‌المللی سلامت مردان، سلامت روانی مردان در پاندمی کووید با تأکید بر مردان جوان، مردان شاغل و مردان بیکار است.
کارشناس برنامه سالمندان و میانسالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: علاوه بر مشکلات روانی و استرس‌های ناشی از کرونا باید موارد ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را در مردان مورد توجه قرار داد.
حمادی با بیان اینکه سن و جنس به عنوان دو فاکتور مهم در ابتلا یا شدت علائم تأثیر گذارند، اظهار داشت: ابتلا و سن افرادی که علائم شدیدتری پیدا می‌کنند یا ابتلا به کرونا در آنها منجر به مرگ می‌شود، در سال‌های پایانی میان‌سالی و دوره سالمندی بیشتر بوده است، به طوری که از هر ۵ مرگ در بین مردان، یک مرگ در سنین کمتر از ۶۵ سال است.
وی بیان کرد: در شهرستان دیلم از زمان شیوع بیماری کرونا در مرکز ۱۶ ساعته امام رضا (ع) از فروردین سال ۹۹ تاکنون هزار و ۷۴۲ نمونه گرفته‌شده که هزار و ۳۴۲ نفر مبتلا به بیماری کرونا بوده‌اند.
۲۵ درصد موارد فوتی کرونایی در دیلم مربوط به گروه میان‌سالان بوده است
حمادی افزود: از این تعداد ۷۷۰ نفر در گروه سنی ۳۰ تا ۶۰ سال بوده که ۵۲.۴ درصد از این افراد نیازمند مراقبت در منزل، ۸.۳ درصد این افراد مبتلا، ارجاع به بیمارستان‌های منتخب و ۳۷.۵ درصد فاقد مشکل بوده‌اند.
وی مطرح کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در شهرستان مجموعاً ۴۴ نفر به علت ابتلا به بیماری کرونا فوت شده‌اند که ۱۱ مورد در گروه سنی ۳۰ تا ۶۰ سال بوده‌اند.
حمادی با اشاره به اینکه بیشترین مرگ‌ومیر نیز در مردان بوده، گفت: ۲۵ درصد موارد فوتی دیلم، در گروه میان‌سالان بوده و بیشترین مرگ‌ومیر در شهرستان طی ۲ پیک تیر تا شهریور سال ۹۹ و فروردین و اردیبهشت سال ۱۴۰۰ بوده است.
انتهای پیام/م.ب-۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
سالمندان     میانسالان     مریم.حمادی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   31 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >