آسایار در اورژانس بوشهر راه‌اندازی شد

31 خرداد 1400
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از راه‌اندازی آسایار در اورژانس خبر داد.

دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: روز یک‌شنبه 30 خردادماه سال جاری بر اساس برنامه‌ریزی و ابلاغ وزارت‌ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تمام استان‌ها سامانه اتوماسیون مرکز ارتباطات بعد از ایجاد زیرساخت لازم به مرحله اجرا درآمد.
وی ادامه داد: با راه اندازی این سیستم، الگوریتم تریاژ تلفنی بصورت نرم افزاری در دسترس پرستار بوده و سوالات هوشمند بر اساس پاسخ مددجو جهت پرسش و تکمیل در دسترس وی قرار می‌گیرد به نحوی که با انتخاب شکایت اصلی سوالات بعدی مشخص گردد (به ازای هر پاسخ) سوال مربوطه بعدی توسط نرم افزار مشخص گردد و بر طبق الگوریتم، نرم‌افزار رنگِ اولویت مورد نظر را تعیین کرده و در صورت ثبت پاسخی که طبق الگوریتم نیاز به اعزام دارد آلارم ارسال فایل به واحد اعزام و راهبری آمبولانس روشن می‌گردد.
دکتر عبدالرحیم دادجو تصریح کرد: در سیستم آسایار پس از تماس مردمی، کارشناسان با استفاده از سیستم،  اطلاعات شخص و محل حادثه را به نزدیک‌ترین پایگاه اورژانسی محل حادثه اعلام می‌کنند و همچنین افراد اعزام شده با استفاده از گوشی‌های هوشمند می‌توانند بهترین و نزدیک‌ترین مسیر را برای رسیدن به محل حادثه انتخاب کنند.
وی با اشاره به اینکه فرایند رسیدگی با اتوماسیون آسایار 115 بسیار سریع‌تر از سیستم آنالوگ و سنتی اتفاق می‌افتد یادآور شد: مرحله ماموریت گیری، اعزام و رسیدگی با سیستم اتوماسیون 115 به صورت شبکه‌ای به اورژانس اعلام و فرایند حضور در محل حادثه بسیار سریع‌تر از سیستم کاغذی انجام می‌شود.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: تصمیم گیری برای اعزام ترجیحا در کوتاهترین زمان مکالمه انجام می‌شود، این به معنی ختم تماس نیست و ممکن است تماس مذکور به دلایلی ادامه یابد که مهمترین آن مشاوره های درمانی است.
وی اضافه کرد: در مراکز دارای اتوماسیون ارسال اطلاعات به کد عملیاتی(شامل: آدرس محل حادثه، کروکی محل فوریت و...) و از طریق دستگاهPDA  انجام گرفته و پیگیری انجام فوریت توسط نرم افزار و با نظارت انسانی انجام می‌شود.
دکتر دادجو افزود: در این صورت نرم افزار ضمن فعال نمودن هشدار شروع فوریت، نزدیکترین و مناسبترین کد را پیشنهاد داده همچنین مسیر حرکت کد را نرم افزار جهت نظارت پرسنل واحد اعزام و راهبری آمبولانس ترسیم خواهد نمود، سیستم دارای آلارم هشدار طولانی شدن زمان فوریتها می‌باشد که شامل: تریاژ تلفنی، زمان فراخوان، زمان کنش، زمان واکنش، زمان صحنه، زمان انتقال و زمان ماندگاری در بیمارستان است.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: سامانه اتوماسیون قادر است با طیف رنگی وضعیت شلوغی اورژانس و نیز آمبولانس های در مسیر و در حال تحویل بیمار به اورژانس هر بیمارستان را مشخص نماید و این قابلیت باعث می‌شود دقت در انتخاب بیمارستان کیفیت بالاتری داشته باشد.
انتهای پیام/زن-5000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     آسایار     عبدالرحیم.دادجو     اورژانس115    

تاریخ بروز رسانی:   31 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >