معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم:
تاکنون ۱۰۰۰۰ دوز واکسن کرونا در شهرستان دیلم تزریق شده است

19 امرداد 1400
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: تاکنون ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا به گروه‌های هدف اعلام شده در شهرستان دیلم تزریق شده است.

انتقام عزیز زاده در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم عنوان کرد: تاکنون ۵ نوع واکسن سینوفارم، کووایران برکت، آسترازنکا، اسپوتنیک و بهارات در شهرستان دیلم به گروه‌های هدف تزریق شده است که به ترتیب سینوفارم با ۶۷ درصد، کووایران برکت با ۱۸ درصد، آسترازنکا با ۱۰ درصد، اسپوتنیک با ۴ درصد و بهارات با ۱ درصد دوز تزریق شده، واکسن نوبت اول و دوم را به خود اختصاص داده‌اند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم ضمن اشاره به اینکه تاکنون ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا به گروه‌های هدف اعلام شده در شهرستان دیلم تزریق شده است گفت: از ۱۰ هزار دوز واکسن تزریق شده به گروه‌های هدف که اکثریت آنها ۴۰ سال به بالا هستند ۸۵ درصد نوبت اول و ۱۵ درصد نوبت دوم تزریق شده است
وی افزود: همچنین ۳۴ درصد از کل جمعیت گروه هدف واکسیناسیون نوبت اول و ۶ درصد نیز هر دو نوبت را تزریق کرده‌اند.
عزیز زاده اظهار داشت: درصد واکسیناسیون نوبت اول در گروه سنی دیلم، ۶۰ سال به بالا ۸۳ درصد، گروه سنی ۵۰ تا ۶۰ سال ۷۴ درصد و گروه سنی ۴۰ تا ۵۰ سال ۴۶ درصد است.
وی اضافه کرد: کلیه افراد ۴۰ سال به بالا و برخی گروه‌های خاص اعلام شده، ۱۸ تا ۴۰ سال در صورت مبتلا نبودن به کرونا و نداشتن علائم مشکوک به کرونا، حتماً جهت واکسیناسیون نوبت اول و دوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند.

انتهای پیام/م.ب 3060
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     کرونا     معاون.بهداشتی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم        

تاریخ بروز رسانی:   19 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >