فعالیت ۵ پایگاه شبانه‌روزی فوریت‌های پزشکی در شهرستان دیّر

28 شهريور 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از فعالیت ۵ پایگاه شبانه‌روزی فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ با ۶ کد فعال در شهرستان دیّر خبر داد.

احمد آخوندی در جمع خبرنگاران با گفت ۲۶ شهریور ماه بهانه‌ای برای تقدیر از فعالیت‌ها و تلاش‌های صادقانه همکاران تبریک روز فوریت‌های پزشکی فوریت‌های پزشکی است که تمام تلاششان در راستای نجات جان و کاهش آلام مردم است.
وی گفت: ۵ پایگاه فوریت‌های پزشکی با ۶ کد به صورت شبانه‌روزی در شهرستان دیّر فعال است که تمام خدمات آن به صورت رایگان ارائه می‌شود.
وی افزود: هم‌اکنون ۳۵ نفر امدادگر و تکنسین فوریت‌های پزشکی در پایگاه شهرهای دیّر، دوراهک، آبدان، بردخون و روستای درود احمد مشغول خدمت‌رسانی هستند.
فعالیت ۸ دستگاه آمبولانس در پایگاه‌های شهری و جاده‌ای دیّر
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با بیان اینکه دو دستگاه آمبولانس پشتیبان به مجموعه پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ این شهرستان اختصاص داده‌ایم، اظهار کرد: در حال حاضر اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیّر با ۸ دستگاه آمبولانس در حال ارائه خدمت به مردم این شهرستان است.
وی افزود: از این ۸ دستگاه، ۶ دستگاه آن بنز اسپرینتر و ۲ دستگاه آن تویوتا است که متوسط عمر ناوگان اورژانس ۱۱۵ این شهرستان نیز ۱۲ سال است.
آخوندی گفت: همه آمبولانس‌های فعال در اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیّر مجهز به تجهیزات MICU بوده و قابلیت انتقال بیماران قلبی را دارا هستند.
وی افزود: در این آمبولانس‌ها، برانکارد، ونتیلاتور، دستگاه DC شوک، کیف احیاء، ساکشن پرتابل، سیلندر اکسیژن مجهز به مانومتر، صندلی پرستار و نیمکت کامل صندوق شونده تعبیه شده است.
اورژانس دیر با کمبود ۱۵ نیروی انسانی مواجه است
مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیّر گفت: طبق استاندارد هر پایگاه ۹ نفر نیروی اورژانس نیاز دارد و نسبت به استاندارد ۱۵ نیرو کمبود داریم که با اضافه‌کاری جبران می‌شود.
حسین ناظمیان‌پور نیز گفت: علی‌رغم کمبود نیرو خوشبختانه تعطیلی دائم پایگاه فوریت‌های پزشکی در شهرستان دیّر نداشته‌ایم.
وی افزود: ممکن است پایگاهی به‌طور موقت تعطیل شود که در این حالت تمام تلاشمان بر این است که با پوشش مناسب، خللی در خدمت‌رسانی اتفاق نیفتد و خدمت‌رسانی به امداد خواهان در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.
وی گفت: علت عمده تعطیلی موقت به موضوع ابتلا همکاران به بیماری کووید ۱۹ مربوط می‌شود که اجتناب‌ناپذیر بوده و قابل پیش‌بینی نیست.
مسئول اورژانس ۱۱۵ شهرستان دیّر گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۱ نفر از پرسنل پایگاه فوریت‌های پزشکی شهرستان دیّر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند.
ناظمیان‌پور افزود: طی همین مدت نیز ۵۰۰ مأموریت کرونایی توسط امدادگران و تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان دیّر انجام‌شده است.

انتهای پیام/ح.ن ۳۰۵۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تقدیر     روز.اورژانس     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   28 شهريور 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >