بیش از ۴۰۰ واحد صنفی متخلف در شهرستان دیّر پلمب و جریمه شد

10 مهر 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۴۱۲ واحد صنفی متخلف در شهرستان دیّر به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا جریمه و تعطیل شد.

احمد آخوندی در آئین تجلیل از کارشناسان بهداشت محیط گفت: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی وظیفه همگانی است و طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا باید به‌طور جدی توسط صنوف، ادارات و مردم رعایت شود.
وی با بیان اینکه نظارت بر اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا شهرستان به‌طور مستمر انجام می‌شود، گفت: همکاران بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با انجام 24 هزار بازدید نقش مؤثری در اعمال پروتکل‌های بهداشتی در جامعه ایفا نمودند.
وی اضافه کرد: در همین مدت 2 هزار و 632 مورد احضار بهداشتی برای صنوف متخلف صادر و کارشناسان بهداشت محیط بر تدفین ۹۲ نفر از موارد مرگ کرونایی نظارت داشتند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۱۹۰ واحد صنفی متخلف به علت عدم رعایت اصول بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا تعطیل و ۲۲۲ صنف دیگر نیز پس از طی مراحل قانونی با معرفی به تعزیرات حکومتی جریمه شدند.
وی خاطرنشان کرد: مأموریت و هدف ما تعطیلی و جریمه صنوف نیست اما در جایی که عملکرد صنوف، بهداشت عمومی و سلامت مردم را به خطر اندازد بدون اغماض برخورد قانونی و پیشگیرانه صورت می‌گیرد.
آخوندی با اشاره به 10 هزار و 221 مورد کلر سنجی از آب مصرفی ساکنین شهرستان دیّر، گفت: تعداد ۵۱۰ مورد نمونه‌برداری میکروبی آب از شبکه توزیع انجام شده است.
وی با درخواست از شهروندان گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس گرفته گزارش و شکایت خود را مطرح کنند.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پلمب     تجلیل     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   10 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >