سوپروایزر کنترل عفونت بیمارستان سوانح سوختگی گناوه؛
بیماران دچار سوختگی بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت هستند

4 آبان 1400
سوپروایزر کنترل عفونت بیمارستان سوانح سوختگی گناوه گفت: بیماران دچار سوختگی به دلیل از دست دادن سد دفاعی پوستی بیشتر در معرض خطر ابتلا به عفونت هستند.

رؤیا احمدی در مصاحبه با روابط عمومی بیمارستان سوانح و سوختگی اظهار داشت: اکثر مطالعات مربوط به عفونت در بیماران سوختگی، در ارتباط با زخم سوختگی هستند. شایع‌ترین ارگانیسم ایجادکننده عفونت‌های بیمارستانی نوعی باکتری به نام سودوموناس است و سایر باکتری‌ها در رده‌های بعدی قرار دارند.
وی افزود: این باکتری‌ها در افراد کهن‌سال و کودکان به خاطر ضعف سیستم ایمنی به‌راحتی وارد گردش خون شده، موجب عفونت در جریان خون (سپتی سمی) و درنتیجه باعث مرگ می‌شود.
احمدی اضافه کرد: بیماران دچار سوختگی به دلیل از دست دادن سد دفاعی پوستی، سرکوب ایمنی ناشی از سوختگی، اقامت طولانی در بیمارستان و اقدامات تشخیصی درمانی تهاجمی در معرض خطر ابتلا به عفونت هستند.
وی تصریح کرد: به‌منظور تسریع و بهبودی بیماران دچار سوختگی باید ضدعفونی بخش‌های مختلف بیمارستان به‌خصوص اتاق بستری بیماران، تخت‌ها و اتاق‌های پانسمان با اشعه ماورا بنفش و ضدعفونی‌کننده‌های شیمیایی به‌طور مرتب و در فواصل زمانی کوتاه انجام و آموزش مداوم به افرادی که امور پانسمان، شستشو و حمام کردن بیماران را به عهده‌دارند صورت گیرد.
سوپروایزر کنترل عفونت بیمارستان سوانح سوختگی گناوه گفت: عدم ورود و خروج همراهان بیمار، رعایت اصول کنترل عفونت، پوشیدن گان و ماسک به‌خصوص شستشوی مرتب دست‌ها توسط همراه بیمار و پرستار میزان بروز عفونت را در این‌گونه مراکز کاهش خواهد داد.


انتهای پیام/ ا.ش ۴۰۶۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیماران.سوختگی     رویا.احمدی     بیمارستان.سوختگی     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   4 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >