کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان دیلم؛
طرح مشاوره و آزمایش ایدز در مناطق پرخطر شهرستان دیلم در حال اجراست

16 آذر 1400
کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان دیلم گفت: طرح مشاوره و آزمایش ایدز در مناطق پرخطر شهرستان از تاریخ ۲۰ آبان ماه تا ۲۰ آذر در حال اجراست.

مرتضی متانت در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اظهار داشت: کلیه اعضای کمپ ترک اعتیاد دیلم از نظر بیماری ایدز مورد آزمایش و بررسی قرار گرفتند.
کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت دیلم گفت: در بازدید از کمپ ترک اعتیاد، راه‌های انتقال بیماری و رویکرد نوین بیماری آموزش داده شد.
وی با بیان اینکه طرح مشاوره و آزمایش ایدز در مناطق پرخطر شهرستان از تاریخ ۲۰ آبان ماه تا ۲۰ آذر در حال اجراست عنوان کرد: آموزش و اطلاع‌رسانی در زمینه اچ.ای.وی یکی از استراتژی‌های برنامه کشوری، پیشگیری از این بیماری است.
متانت گفت: استراتژی بعد نیز افزایش انجام تست اچ.ای.وی و تشخیص و شناسایی افراد است که این برنامه با توجه به اپیدمی گسترده بیماری کرونا در سطح کشور تحت تأثیر قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: معرفی موارد شناسایی شده جهت انجام درمان و مراقبت‌های روتین جهت ارتقا سیستم ایمنی و افزایش طول عمر و کاهش قدرت سرایت بیماری به اطرافیان به مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری واقع در سطح استان از برنامه‌های مؤثر بشمار می‌رود.
متانت با اشاره به اینکه ایدز از طریق دست دادن و روبوسی و غذا خوردن انتقال پیدا نمی‌کنند تصریح کرد: از جمله راه‌های مهم انتقال بیماری نیز رفتار جنسی پرخطر، اعتیاد تزریقی و سرنگ مشترک، از طریق مادر به کودک، از طریق خون و فرآورده‌های خونی قابل انتقال است.
انتهای پیام/م.ب ۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مشاوره     آزمایش.ایدز     مرتضی.متانت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    

تاریخ بروز رسانی:   16 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >