مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ علوم پزشکی بوشهر:
لزوم توجه به بخش فرهنگی و اجتماعی / کارهای فرهنگی در حوزه سلامت استان بوشهر ارتقا یابد

13 دی 1400
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ علوم پزشکی بوشهر ضمن تأکید بر لزوم توجه به بخش فرهنگی و اجتماعی گفت: کارهای فرهنگی در حوزه سلامت استان بوشهر ارتقا یابد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان، حجت‌الاسلام دکتر مهدی جمالی در نشست با مسئولین بیمارستان شهید گنجی برازجان اظهار داشت: مسئولین علم‌دار مسائل فرهنگی در سطح جامعه و به‌تبع در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هستند.
وی ضمن تشکر و خدا قوت به پزشکان، پرستاران و مسئولین بیمارستان شهید صادق گنجی در مبارزه با ویروس منحوس کرونا افزود: در فرهنگ اسلامی دارایی، مال، علم بیشتر باعث ایجاد مسئولیت بیشتری در قبال جامعه می‌شود، لذا مسئولین بایستی به مسئولیت خود به‌عنوان یک وظیفه سنگین الهی در قبال مردم جامعه نگاه کنند.
حجت‌الاسلام دکتر جمالی با اشاره به حضور پررنگ مسئولین و کارکنان در نماز جماعت در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان‌ها تصریح کرد: همه همکاران شاغل در بیمارستان‌ها اقامه نماز به جماعت در اول وقت نماز را با حفظ حریم ارباب‌رجوع در سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی تأکید کرد: در جوامع غربی فرهنگ (دین) در عرض سایر نهادها همانند اقتصاد، سیاست، خانواده و آموزش‌وپرورش قرار دارد و در این نظریه دین را تا سطح یک‌نهاد اجتماعی پائین آورده‌اند، لذا ما اعتقاد داریم که دین باید در تمامی نهادی اجتماعی جامعه ساری و جاری باشد.
فرهنگ در واقع همان روح عمل ماست
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با اشاره به ایثارگری‌ها، فداکاری‌ها و جانفشانی کادر درمان و سایر پرسنل حوزه سلامت در خط اول مبارزه با کرونا عنوان داشت: فرهنگ در واقع همان روح عمل ماست و اینکه ما فرهنگ را در حد یک مناسبت و یا تدارک برای اجرای یک برنامه فرهنگی کوچک می‌نماییم در واقع اجحاف در حق فرهنگ و ظلم به آن است.
دکتر اکرم فرهادی ضمن اشاره به فعالیت‌های انجام شده در بحث انطباق در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی گفت: در مبحث انطباق فقط بحث تفکیک جنسیتی مطرح نیست و اجرای طرح انطباق در راستای حفظ حریم خصوصی بیمار بوده و از همه‌چیز برای ما واجب‌تر است.
وی در ادامه افزود: در تمام دنیا از مذهب به‌عنوان نمادی از فرهنگ یاد می‌شود و ما نمی‌توانیم بگوییم که این‌ها دو مقوله جدا از هم هستند.
دکتر فرهادی به احداث و ساخت مراکز درمانی و بیمارستان‌ها بدون در نظر گرفتن مکان مناسبی برای نمازخانه اشاره و تصریح کرد: همان‌قدر که ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران برای ما مهم و اهمیت دارد، ارائه خدمات مذهبی نیز چه برای ارائه‌دهندگان خدمت و چه برای گیرندگان خدمت مهم است.
شورای فرهنگی در شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها ایجاد شود
سرپرست حراست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: دشمنان اسلام برای استیلای فرهنگی خود و گسترش آن در سطح جهان هزینه‌های هنگفتی را انجام می‌دهند ولی متأسفانه ما در زمینه فرهنگ هزینه و کار کمتری انجام داده‌ایم.
احمد باقر پور با اشاره به عملکرد مؤثر شورای فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شوراهای فرهنگی در سطح شبکه‌های بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها ایجاد شود زیرا وجود این شوراها در جهت ارتقاء مقوله فرهنگ مفید است.
وی ضمن مثبت ارزیابی کردن نقش کمیته‌های امربه‌معروف و نهی از منکر در حل‌وفصل مشکلات مراجعین و بخصوص کارکنان اضافه کرد: فعال نمودن کمیته‌های امربه‌معروف و نهی از منکر در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی ضروری و لازم است.
حضور روحانیت در میدان نبرد با کرونا بسیار پررنگ و مهم بود
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان عنوان داشت: حضور روحانیت در میدان مبارزه با کرونا بسیار پررنگ و مهم بود.
ماریا خویشدوست ضمن قدردانی از زحمات روحانیت در دوران کرونا اضافه کرد: روحانیون حاضر در شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان در شرایط حساس و استرس‌زای کرونا در کنار کادر درمان و مسئولین مایه آرامش و برکت بودند.
وی اظهار کرد: امروز روحانیت جایگاه خود در بین همکاران را پیدا کرده‌اند و همه همکاران رابطه دوستانه و خوبی با روحانیون داشته و به آنها اعتماد پیدا کرده‌اند به‌گونه‌ای که مسائل و مشکلات محرمانه و خانوادگی خود را با آنها در میان گذاشته و راهنمایی و مشاوره لازم را دریافت می‌کنند.
کار فرهنگی همراه با نوآوری باشد
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان نیز عنوان داشت: کار کردن در حوزه فرهنگی بسیار سخت و درعین‌حال چالشی و جذابیت خاص خود را دارد، لذا من همیشه دوست داشته و دارم که در این زمینه کار کنیم.
شهرام جلال پور در ادامه افزود: در انجام کار فرهنگی نوآوری را بایستی سرلوحه کار خود قرار داده و از انجام کارهای تکراری و خسته کننده به سمت انتخاب مسیری نو گام برداریم تا بتوانیم نتیجه خوب و بایسته آن را هم دریافت نماییم.
وی اظهار کرد: اگر قرار است در زمینه فرهنگی با دنیا رقابت نماییم پس ناگزیر به تغییر رویه خود هستیم و در شرایط فعلی حاکم بر بیمارستان که به خاطر درگیری دوساله بیمارستان با بیماری منحوس کرونا، خستگی مفرط همکاران، باید با کار فرهنگی روح نشاط و انگیزه را به کالبد یکایک همکاران تزریق کنیم.
جلال پور افزود: بی‌شک با ایجاد پایگاه فرهنگی فعال و با متدهای روز و منطبق با نیازهای همکاران می‌توان در جهت پیشبرد اهداف فرهنگی، ایجاد روحیه خدمت گذاری به بیماران و در کارکنان گام‌های مؤثری را برداشت.
در جلسه‌ای که به‌منظور بررسی مسائل فرهنگی در بیمارستان شهید گنجی برازجان برگزار شد از ماریا خویشدوست رئیس شبکه بهداشت و درمان و شهرام جلال پور سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان از طرف حجت‌الاسلام دکتر مهدی جمالی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های علوم پزشکی بوشهر با اهداء لوح یادبود تقدیر و تشکر به عمل آمد.
انتهای پیام/ ب.ا- 4080

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     معاون.فرهنگی.دانشجویی     حجت‌الاسلام.دکتر.جمالی     دکتر.اکرم.فرهادی     احمد.باقرپور     ماریا.خویشدوست    
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   13 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >