رئیس شبکه بهداشت و درمان دیر خبر داد؛
دیّر سه ماه بدون مرگ کرونایی را پشت سر گذاشته است

29 دی 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان دیر گفت: با افزایش پوشش واکسیناسیون تعداد مرگ‌ومیرهای کرونایی در شهرستان دیّر طی سه ماه گذشته به صفر رسیده است.

احمد آخوندی در نشست ستاد مبارزه با کرونا شهرستان دیر گفت: ۸ هزار و ۵۰۰ نفر از جمعیت واجد شرایط در این شهرستان تاکنون نسبت به تزریق حداقل یک دز واکسن خود اقدام نکرده‌اند.
وی افزود: از ابتدای طرح سراسری واکسیناسیون کرونا تاکنون ۸۵ هزار دز واکسن به جامعه هدف این شهرستان تزریق‌شده است.
آخوندی گفت: ویروس امیکرون سرایت‌پذیری زیادی نسبت به بقیه سویه‌ها دارد و باید این ویروس را جدی بگیریم و همگی تلاش کنند تا به وضعیت گذشته مبتلا نشویم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: حدود سه ماه است که در این شهرستان هیچ مرگ کرونایی نبوده و همه باید تلاش کنیم تا پروتکل‌های بهداشتی همچنان رعایت شود.
وی ضمن نگرانی از نزدن ماسک توسط عده‌ای از مردم به‌ویژه کارگران فصلی تبعه افغانستان گفت: با توجه به فصل گوجه چینی کشاورزی، کارگران فصلی در سطح شهر اصلاً ماسک نمی‌زنند و در ستاد هم تصویب‌شده که با آنان برخورد شود اما این مصوبه اجرایی نشده است.
آخوندی بیان داشت: همچنین در راستای پیشگیری از شیوع کرونا مدیران دستگاه‌های اجرایی در تشکیل جلسات رعایت فاصله‌گذاری داشته باشند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر تأکید کرد: انجام واکسیناسیون به معنی قطع زنجیره انتقال نیست و لازم است شهروندان تا رسیدن به درصد پوشش مطلوب واکسیناسیون حتماً شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت کرده و به توصیه کارشناسان بهداشتی عمل کنند.

انتهای پیام/ ح.ن 3050

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     نشست     ستاد.کرونا     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   29 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >