افزایش 4 برابری مراجعه بیماران کرونایی در شهرستان دیّر/ کمبود سرم وجود ندارد

19 بهمن 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: علی‌رغم مراجعه 4 برابری بیماران کرونایی، سرم به‌اندازه مورد نیاز در شهرستان دیّر موجود است.

احمد آخوندی در حاشیه بازدید از بیمارستان امام هادی (ع) شهرستان دیّر با اشاره به شروع پیک ششم کرونا اظهار داشت: پس از چند ماه روند نزولی موارد ابتلا به بیماری کووید 19، متأسفانه در این ماه با افزایش موارد ابتلا به بیماری مواجه شدیم که سویه غالب نیز ویروس امیکرون است.
وی گفت: با افزایش موارد ابتلا شهروندان به بیماری، تعداد مراجعات بیماران به مراکز خدمات جامع سلامت، مطب پزشکان بخش خصوصی و بیمارستان 4 برابر شده که به‌تبع آن تجویز دارو به‌ویژه سرم نیز روند افزایشی داشته است.
وی افزود: کمبود دارویی به دلیل افزایش تعداد بیماران دور از انتظار نیست اما با تلاشی که صورت گرفت است داروی موردنیاز و سرم تأمین‌شده است و در حال حاضر به‌اندازه موردنیاز در شهرستان دیّر موجود است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با تأکید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: واکسیناسیون نقش مؤثری در کاهش مرگ‌ومیرهای کرونایی داشته لذا توصیه مؤکد ما بر انجام واکسیناسیون کرونا توسط شهروندان عزیز است.
وی اضافه کرد: شهروندان استقبال خوبی از واکسیناسیون همگانی کرونا در شهرستان دیّر داشته‌اند و انتظار می‌رود نسبت به تزریق دوز سوم واکسن خود سریع‌تر اقدام کنند.
رئیس شورای اسلامی شهرستان دیّر نیز در این بازدید گفت: امروز به‌اتفاق رئیس شبکه بهداشت و درمان از داروخانه‌ها، مطب پزشکان بخش خصوصی، مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان امام هادی (ع) این شهرستان بازدید میدانی صورت گرفت که خوشبختانه کمبود سرم گزارش نشد و سرم به‌اندازه موردنیاز در داروخانه‌ها موجود بود و پزشکان نیز شکایتی مبنی بر معطل ماندن نسخ تجویزی به دلیل کمبود دارو نداشتند.
مهران پوسه افزود: تلاش‌های خوبی درزمینهٔ تأمین دارو در شهرستان دیّر در جریان است و ان‌شاءالله با استمرار این تلاش‌ها و همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی شاهد کمبود و تنش دارویی در شهرستان نباشیم.
وی ادامه داد: در این بازدید میدانی از بیمارستان، شاهد ارائه خدمات درمانی و سرم تراپی توسط کادر درمانی و پرستاران به بیماران بودیم و مراجعه‌کنندگان نیز از نحوه ارائه خدمات در بیمارستان رضایت داشتند.

انتهای پیام/
ح.ن . 3050

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
بازدید     امیکرون     رئیس     احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    
   

تاریخ بروز رسانی:   19 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >