در یک سال گذشته؛
بخش‌های ویژه و مرکز تصویربرداری بیمارستان دیلم راه‌اندازی شد

19 بهمن 1400
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: راه‌اندازی بخش رادیولوژی و مرکز تصویربرداری و بخش‌های ویژه بیمارستان دیلم ازجمله مهم‌ترین اقدامات در طول یک سال اخیر بود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، دکتر فرید ده بزرگی در گفتوگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: طی یک سال اخیر کادر بهداشتی، درمانی و خیرین حوزه سلامت دیلم هم پای هم باوجود شیوع ویروس کرونا تلاش کردند.
وی تصریح کرد: قریب به ۳ سال است که پیشگیری و درمان بیماران مبتلابه کرونا به دغدغه اول حوزه سلامت تبدیل‌شده است و از دهه فجر سال ۹۹ تا امروز کادر بهداشت و درمان به‌صورت دقیق مجری دستورالعمل‌های بهداشتی و درمانی بوده‌اند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم افزود: حوزه سلامت دیلم طی یک سالی که سپری شد خوشبختانه با تلاش دانشگاه علوم پزشکی و همراهی ویژه خیرین دستاوردهای خوبی را در بخش زیرساخت‌ها و تجهیزات بیمارستانی داشته است.
وی بیان کرد: راه‌اندازی بخش رادیولوژی و مرکز تصویربرداری و بخش‌های ویژه بیمارستان دیلم ازجمله مهم‌ترین اقدامات در طول یک سال اخیر بود.
دکتر ده بزرگی اضافه کرد: رفع کمبودها در شرایط سخت سالی که گذشت و رایزنی با خیرین و پشتیبانی این قشر در رفع مشکلات بسیار پررنگ و مایه دلگرمی بود.
وی عنوان کرد: بسیاری از تجهیزات موردنیاز حوزه بهداشت و درمان در مدت یک سال، اعم از مانیتورهای پرتابل، دستگاه‌های دیالیز، تجهیزات بانک خون، دستگاه سی‌تی‌اسکن، دستگاه‌های آزمایشگاهی، دستگاه اکسیژن ساز و موارد دیگر ازجمله دستاوردهای مجموعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم بوده است.
دکتر ده بزرگی گفت: در راستای ارائه خدمات به مردم و با همکاری خیرین ۲ بخش جهت راه‌اندازی در دستور کار قرار گرفت که کلینیک دندانپزشکی توسط خیرین و پشتیبانی شبکه بهداشت و درمان به بهره‌برداری رسید و بخش مهم دیگر که مرکز انتقال خون است نیز زیرساخت‌های آن آماده‌شده و به‌زودی به مرحله تجهیز خواهد رسید.
سرپرست شبکه بهداشت و رئیس بیمارستان بقیه‌الله الاعظم (عج) دیلم اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین گام‌های حوزه سلامت در شهرستان دیلم آغاز واکسیناسیون عمومی علیه بیماری کرونا بوده است.
وی افزود: یک سالن در سطح شهر با رایزنی، در اختیار حوزه سلامت دیلم جهت راه‌اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون کووید ۱۹ گذاشته شد که به‌صورت کامل تجهیزات را شبکه بهداشت و درمان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خیرین شهرستان انجام داد.
وی ضمن اشاره به اینکه با توصیه‌ها و تشویق، مردم را جهت واکسینه شدن علیه بیماری کرونا به مرکز تجمیعی دعوت کرده‌ایم و این امر اکنون نیز در حال اجرا است مطرح کرد: ۹۰ در صد جمعیت ۱۲ سال به بالای شهرستان دوز اول و ۸۰ در صد دوز دوم و ۳۰ درصد دوز سوم تا امروز واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
دکتر ده بزرگی در راستای پروژه‌های در دست اقدام و در حال احداث برای آینده گفت: ازلحاظ زیرساخت‌ها، تقریباً مجموعه بهداشت و درمان دیلم در صد خیلی بالایی پیشرفت داشته و تجهیز هرچه بهتر بخش‌ها مدنظر است.
سرپرست شبکه بهداشت و رئیس بیمارستان بقیه‌الله الاعظم (عج) دیلم اظهار داشت: افزود: پروژه‌هایی مانند ساختمان توسعه بخش اورژانس، احداث پانسیون در بیمارستان و... نیز در حال احداث می‌باشند.
انتهای پیام/ م.ب ۳۰۶۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سرپرست     دکتر.فرید.ده‌بزرگی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم        

تاریخ بروز رسانی:   19 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >