سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
دو خانه بهداشت در استان بوشهر توسط شرکت داروسازی عبیدی تجهیز شد/ گزارش تصویری

9 اسفند 1400
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تجهیز دو خانه بهداشت در این استان توسط شرکت داروسازی عبیدی خبر داد.

دکتر قاسم برجویی فرد در آیین تجهیز خانه بهداشت روستای سرمک در بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی گفت: شرکت داروسازی عبیدی در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود و در فضایی منطقی و به‌دوراز جنجال و هیاهو دو خانه بهداشت در استان بوشهر را تجهیز کرد که این اقدام قابل‌ستایش است.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: اساس یک نظام بهداشتی که بتواند پایه‌گذار سلامت مردم باشد اصل پیشگیری است که پایه و بنیان این امر در خانه‌های بهداشت روستایی است.
وی تلاش‌های بهداشتی و آموزشی در نقاط دورافتاده را حائز اهمیت دانست و افزود: انتخاب نقاط محروم و دورافتاده برای خدمت توسط کادر بهداشت و درمان باعث افزایش آگاهی اهالی این مناطق نسبت به مباحث بهداشتی درمانی می‌شود و همت والای این تلاشگران حوزه سلامت به‌عنوان سرمایه‌های اصلی این حوزه همواره قابل‌تقدیر بوده است.
وی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته حوزه سلامت با شرایط دشواری در عرصه مقابله با کرونا مواجه بوده است اضافه کرد: تلاش ما در جهت بهبود افزایش کیفیت اماکن و تجهیزات بهداشتی در سطح استان است.
مقابله همه‌جانبه با کووید-19 بیش‌ازپیش جایگاه برجسته والای نظام سلامت را جلوه‌گر کرد
بخشدار شنبه و طسوج نیز در این آیین ضمن تقدیر از اقدام ارزشمند شرکت داروسازی عبیدی در اهدای تجهیزات بهداشتی به خانه بهداشت سرمک گفت: پاندمی مرگبار کرونا و مقابله همه‌جانبه با این بیماری بیش از هر زمانی نقش و جایگاه برجسته والای نظام سلامت را جلوه‌گر نمود.
رضا مقاتلی توجه ویژه به مسائل بهداشتی درمانی مناطق دورافتاده و کم برخوردار را حائز اهمیت دانست و افزود: اگر اقدامات صورت گرفته در خانه‌ها و مراکز بهداشتی درمانی در نقاط مختلف شهرستان نبود، یقیناً شاهد خسارات بیشتری در اثر شیوع این بیماری در مناطق مختلف بودیم.
وی با اشاره به قدمت 35 ساله خانه بهداشت روستای سرمک گفت: با توجه به اینکه این خانه بهداشت، روستاهای اقماری متعددی را تحت پوشش دارد، نوسازی ساختمان آن از اهمیت ویژه‌ای در جهت ارتقای کیفیت ارائه خدمات بهداشتی به اهالی این روستا برخوردار است.
وی تصریح کرد: شبانه‌روزی شدن مرکز خدمات جامع سلامت شهید فاریابی شنبه از نیازها و خواسته‌های مردم بخش شنبه و طسوج است که امیدواریم از سوی مدیران حوزه سلامت استان و شهرستان موردبررسی قرار گیرد.
اقدام خیرخواهانه شرکت داروسازی عبیدی همواره در اذهان مردم روستای سرمک ثبت و ضبط خواهد بود
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز در این آیین گفت: اقدام خیرخواهانه شرکت داروسازی عبیدی در تجهیز خانه بهداشت روستای سرمک همواره در اذهان و حافظه تاریخی مردم این روستا باقی و ثبت و ضبط خواهد بود.
مهندس پرویز احمدی افزود: توجه ویژه دهیاری و شورای اسلامی روستای سرمک به مسائل بهداشتی درمانی و تعامل و همکاری و مداوم و مستمر با حوزه سلامت ستودنی و قابل‌تقدیر بوده است.
وی با اشاره به اصل دسترسی عادلانه همه آحاد مردم شهرستان به خدمات بهداشتی درمانی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته تیم‌های سلامت مراکز خدمات جامع سلامت خدمات رایگان بهداشتی، پزشکی، دارویی و مشاوره‌ای را در قالب برنامه‌های دهگردشی به اهالی روستاهای دورافتاده ارائه می‌دهند.
75 خانه بهداشت در نقاط مختلف کشور در حال تجهیز است
نماینده شرکت داروسازی عبیدی نیز در این آیین گفت: شرکت داروسازی عبیدی اولین و بزرگ‌ترین شرکت داروسازی کشور است که در هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس آن هم‌اکنون 75 خانه بهداشت در نقاط مختلف کشور توسط این شرکت در حال تجهیز است.
جعفریان گفت: این پروژه از بیستم شهریورماه سال جاری آغازشده و خانه بهداشت روستای سرمک هفتاد و دومین خانه بهداشت در کشور است که تجهیزات اهدایی شرکت داروسازی عبیدی را دریافت می‌کند.
وی افزایش سطح آگاهی و تجهیز خانه‌های بهداشت را از اهداف اصلی این شرکت دانست و افزود: علاوه بر تجهیزات، دفترچه‌های پایش و مراقبت‌های بهداشتی جهت سفیران سلامت و نکات بهداشتی فردی و عمومی به دانش آموزان ارائه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این شرکت تمرکز و توجه ویژه‌ای بر عمل به مسئولیت اجتماعی خود در قبال جامعه دارد افزود: روستاهایی که توسط شرکت تجهیز می‌شوند به‌نوعی از نظر خدمات آموزشی و دارویی تحت پوشش شرکت قرار می‌گیرند.
در  این آیین 16 قلم تجهیزات ویژه خانه‌های بهداشت به ارزش 500 میلیون ریال به خانه بهداشت روستای سرمک و بسته‌های آموزشی به دانش آموزان این روستا اهدا شد.
همچنین اعضای تیم سلامت اعزامی از مرکز خدمات جامع سلامت شهید احمدی خورموج جهت اجرای برنامه دهگردشی همراه با بهورز روستای سرمک موردتقدیر سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار گرفتند.


انتهای پیام/ م ا 3040

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تجهیز.خانه.بهداشت     معاون.بهداشتی     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   9 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >