معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم:
۷۰ درصد از جمعیت جوان در شهرستان دیلم دو دوز کامل واکسن کرونا خود را دریافت کرده‌اند

21 اسفند 1400
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دیلم گفت: ۷۰ درصد از جمعیت جوان در شهرستان دیلم دو دوز کامل واکسن کرونا خود را دریافت کرده‌اند.

انتقام عزیززاده در گفتوگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم بیان کرد: اسفندماه سال ۱۴۰۰ مصادف با ۱۱ شعبان، روز تولد حضرت علی‌اکبر و روز ملی جوان است
وی افزود: در وزارت بهداشت به افرادی که در گروه سنی ۳۰-۱۸ سال دارند جوان گفته می‌شود و شعار امسال روز جوان، جوان عزیز تو لایق بهترین‌ها هستی است.
عزیززاده گفت: به این مناسبت شبکه بهداشت دیلم برنامه‌های مختلف آموزشی، غربالگری و واکسیناسیون و مراقبت جهت این گروه سنی را دارد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دیلم اظهار داشت: در بحث تأمین سلامت این گروه سنی فعال و مولد جامعه، برنامه‌های سازمان‌های مختلف برون بخشی نیز تأثیرگذار هستند.
وی خاطرنشان کرد: اگر جوانان در دوره جوانی رفتارهای سالم بهداشتی را در پیش بگیرند (داشتن تغذیه و فعالیت بدنی مناسب، عدم مصرف مواد دخانی و مخدر و الکل، پیشگیری از رفتارهای جنسی مخاطره‌آمیز و ...) دوره میان‌سالی و سالمندی را سالم و باکیفیت زندگی بالا سپری خواهند کرد.
عزیززاده با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از جمعیت جوان در شهرستان دیلم دو دوز کامل واکسن کرونا خود را دریافت کرده‌اند اضافه کرد: ‌ ۲۶ درصد از جوانان شهرستان مراقبت بهداشتی ازجمله ارزیابی فشارخون و تغذیه و نمایه توده بدنی خود را دریافت کرده‌اند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دیلم گفت: جمعیت جوان شهرستان دیلم طبق جمعیت ثبت‌نام در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) ۶ هزار و ۱۶۸ نفر است که ۱۶ درصد از کل جمعیت شهرستان را تشکیل می‌دهد.
انتهای پیام/ م.ب ۳۰۶۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     جمعیت.جوان     انتقام.عزیززاده     معاون.بهداشتی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم    
   

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >