سرپرست فرمانداری دشتستان:
ترویج فرهنگ اهدای عضو یک الگوی حیات‌بخش است

9 فروردين 1401
سرپرست فرمانداری شهرستان دشتستان گفت: ترویج فرهنگ اهدای عضو یک الگوی حیات‌بخش است.

صادق بوستانی در دیدار با خانواده زنده‌یاد فاطمه کرمی راهداری بیان کرد: اهدای عضو نماد فداکاری و ایثار خانواده‌های ایرانی برای نجات بیماران است و افزایش آمار اهدای عضو توسط مردم ایران نسبت به سال‌های گذشته نشان از این ویژگی مردم نوع‌دوست کشور دارد.
بوستانی همچنین اظهار کرد: دین مبین اسلام، اهمیت فوق‌العاده‌ای برای نجات جان انسان‌ها قائل است، چنانچه در قرآن کریم در سوره مبارکه مائده آیه ۳۲ به‌تصریح اشاره شده است که "هرگاه شخصی باعث بقای نفسی شود مانند آن است که باعث نجات جان تمام انسان‌ها شده است".
وی تصریح کرد: بنابراین گسترش فرهنگ اهدای عضو نیازمند فرهنگ‌سازی است تا آن فرهنگ به رفتار در جامعه تبدیل شود تا خانواده‌هایی که در شرایط حساس تصمیم‌گیری برای رضایت به اهدای اعضای عزیزشان هستند راحت‌تر نسبت به آن اقدام کنند.
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: در استان بوشهر، برداشت عضو 94 مورد تاکنون بوده است که در حدود 600 هم‌وطن با ایثار خانواده‌های مرگ مغزی در استان بوشهر از مرگ نجات یافته‌اند.
علیرضا باقری افزود: 7 نفر از 14 برداشت عضو استان بوشهر در سال گذشته در بیمارستان شهید گنجی انجام گرفته است و زنده‌یاد فاطمه کرمی راهداری، چهاردهمین ایثار ماندگار استان بوشهر در سال 1400 و نود و سومین مورد اهدای عضو در استان بوشهر است که با اهدای سه عضو خود جان سه هم‌وطن را نجات داده است.
وی همچنین بیان کرد: سالیانه ۲۵ درصد از بیمارانی که در انتظار پیوند اعضا در کشورمان هستند به دلیل پیدا نشدن عضو جان خود را از دست می‌دهند و اگر ۲۰ درصد از افراد مرگ مغزی کشورمان اعضای خود را اهدا کنند تمامی بیماران در انتظار پیوند نیازشان تأمین می‌شود.
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی ضمن بیان ضرورت ترویج فرهنگ اهدای عضو بیان کرد: از زمانی که یک مورد مرگ مغزی به ما اعلام می‌شود، تمام تلاش تیم این مرکز بر روی این امر خداپسندانه متمرکز می‌شود و ضمن همدردی با خانواده فرد مرگ مغزی، جایگاه والای کمک به هم نوع برای این خانواده‌ها گفته می‌شود.
 با حضور سرپرست فرمانداری دشتستان و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان دشتستان از خانواده زنده‌یاد فاطمه کرمی راهداری با اهدای گل و تندیس تجلیل و تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ترویج.اهدای.عضو     فرماندار.دشتستان     صادق.بوستانی     رئیس.مرکز.پیوند     علیرضا.باقری     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   10 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >