۲۵ درصد از جمعیت غیر ایرانی ۹ ماه تا ۳۰ سال تحت پوشش دیلم، دوز تکمیلی واکسن سرخک را دریافت کردند

29 فروردين 1401
کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: ۲۵ درصد از جمعیت غیر ایرانی تحت پوشش دیلم دوز تکمیلی واکسن mmr سرخک را دریافت کردند.

مرتضی متانت در گفتوگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم عنوان کرد: از والدین عزیز خواهشمندیم وضعیت واکسیناسیون mmr کودکان خود را بررسی کنند و در صورتی تاخیری صورت گرفته هر چه سریع‌تر جهت انجام واکسیناسیون اقدام نمایند.
وی افزود: سرخک از بیماری‌های ویروسی است که از طریق ذرات تنفسی قابلیت سرایت دارد و بسیاری مسری و واگیردار است.
متانت اظهار داشت: این بیماری با علائم سندرمیک تب و بثورات جلدی ماکولاپاپور و التهاب ملتحمه چشم و وجود نقاط سفید رنگ کاپولیک در روی زبان قابل شناسایی است.
کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اضافه کرد: از جمعیت ایرانی بالای ۹۵ درصد هر دو دوز واکسن mmr در یک‌سالگی و ۱۸ ماهگی را دریافت کرده‌اند و ۲۵ درصد نیز از جمعیت غیر ایرانی تحت پوشش از ۹ ماه تا ۳۰ سال، قرار گرفته‌اند.
وی خاطرنشان کرد: این بیماری در پی شیوع بیماری سرخک در کشور افغانستان و همسایگی این کشور با ایران و ایجاد ارتباط گسترده این کشور با کشورمان، امکان انتقال و همه‌گیری گسترده را افزایش داده است
این کارشناس با اشاره به اینکه طرح واکسیناسیون در جهت تقویت پوشش نظام مراقبت بیماری سرخک در سطح شهرستان در حال اجرا است گفت: جهت کنترل و جلوگیری از انتقال بیماری به کشور، کلیه غیر ایرانی در گروه سنی ۹ ماه تا ۳۰ سال یک دوز تکمیلی واکسن mmr دریافت خواهند کرد.
انتهای پیام/ م.ب 3060

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسن.سرخک     mmr     شهرستان.دیلم     تبعه.افغان     مرتضی.متانت    

تاریخ بروز رسانی:   29 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >