سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تاکنون بیش از ۶۰۰ نفر در استان بوشهر عضو پیوندی دریافت کرده‌اند / فرهنگ اهدای عضو ترویج یابد

5 ارديبهشت 1401
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تاکنون بیش از ۶۰۰ نفر در استان بوشهر عضو پیوندی دریافت کرده‌اند.

دکتر احمد یزدان پناه در گفت‌وگو با روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: اولین برداشت عضو در سطح استان بوشهر در سال ۱۳۸۴ انجام شده و تاکنون ۳۰۰ ارگان جهت پیوند عضو از بوشهر به شیراز و تهران فرستاده شده است.
وی تصریح کرد: تا سال ۹۴ به مدت ۱۰ سال ۸ اهدای عضو در استان صورت گرفته بود از سال ۹۵ با فعالیت‌های صورت گرفته در راستای فرهنگ‌سازی، آموزش و تربیت کوردیناتورهای تیم پیوند اعضا شاهد رشد چشمگیر اهدای عضو در استان بوده‌ایم.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از ۸ اهدای عضو استان بوشهر در طی ۱۰ سال به ۹۴ اهدای عضو تا سال ۱۴۰۰ رسیده‌ایم که نتیجه تلاش همکاران در تیم واحد فراهم آوری اعضا پیوندی و صد البته نشانه‌ای از شعور و ایثارگری انسان‌های وارسته دیارمان در رضایت به اهدای عزیزانشان که دچار مرگ مغزی شده‌اند است.
پیوستن معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به کمپین اهدا عضو
دکتر یزدان پناه ضمن پیوستن به کمپین اهدا عضو اظهار داشت: شعار کمپین اهدا عضو برای نجات زندگی لحظه‌ها مهم است، این کمپین باهدف گسترش فرهنگ اهدا عضو تشکیل و اقدام به توزیع کارت کرده است.
وی با عنوان اینکه هر فرد مرگ مغزی می‌تواند جان هشت تن را نجات دهد، تصریح کرد: علاقه‌مندان به عضویت در این کمپین می‌توانند جهت تکمیل فرم به ایستگاه کمپین اهدای اعضا در محل دفتر پرستاری دانشگاه مراجعه کنند.
دکتر یزدان پناه تأکید کرد: با توجه به شمار بالای بیماران نیازمند عضو و همچنین آمار افراد مبتلابه مرگ مغزی انتظار می‌رود مشارکت مردم در اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی افزایش یابد.
وی اضافه کرد: با مرگ مغزی دیگر هیچ امیدی برای بازگشت بیمار به زندگی وجود ندارد بنابراین خانواده‌ها می‌توانند به اهدا اعضای این افراد به چندین نفر دیگر حیات بخشند و در حقیقت از این طریق می‌توانند عزیزان خود را در قید حیات ببینند.
فرهنگ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی ترویج یابد
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد: اگر فرهنگ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی در کشور ترویج یابد به‌طور حتم دیگر بیماری که نیازمند عضو باشد به‌راحتی جان خود را از دست نمی‌دهد.
به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر احمد یزدان پناه سرپرست معاونت درمان و حجت‌الاسلام دکتر مهدی جمالی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به کمپین اهدا عضو پیوستند.
انتهای پیام / ش. م ۲۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاونت.درمان     دکتر.احمد.یزدانپناه     کارت.اهدا.عضو    

تاریخ بروز رسانی:   5 ارديبهشت 1401

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >