سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
سلامت متأثر از دو عنصر رفتار انسان‌ها و فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی است

2 خرداد 1401
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سلامت متأثر از دو عنصر است یکی رفتار انسان‌هاست و دیگری به رفتار و فعالیت دستگاه‌های اجرایی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، دکتر حیدر عزیز نژاد در سومین مجمع سلامت شهرستان تنگستان که با موضوع رفع بیکاری و اشتغال‌زایی برگزار شد افزود: اگر این دو عنصر به‌درستی در راستای هم عمل کنند ما 75 درصد سلامت را که انتظار داریم در جامعه خارج از حوزه بهداشت و درمان تأمین شود را شاهد خواهیم بود.
دکتر حیدر عزیز نژاد تأکید کرد: سلامت متأثر از دو عنصر است یکی رفتار انسان‌هاست که مربوط می‌شود به اینکه فرد چگونه و به چه سبک و سیاقی زندگی می‌کند و دیگری به رفتار و فعالیت دستگاه‌های اجرایی و در کل نگاه حاکمیت در جهت تأمین سلامت جامعه برمی‌گردد.
مجامع سلامت باید بر اساس مستندات حقیقی برگزار شود تا شاهد نتیجه‌بخش بودن آن باشیم
رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای به نتیجه رسیدن اهداف مجامع سلامت باید مستنداتی وجود داشته باشد که اثبات کند که آن منطقه از کشور در معرض تهدید موردنظر قرار دارد تا با ارائه این مستندات در شورای عالی امنیت غذایی کشور که به ریاست رئیس‌جمهور برگزار می‌شود بتوان از آن دفاع و نگاه دولت را نسبت شهرستان به سمت آن سوق و در جهت رفع آن به‌عنوان گفتمان غالب شهرستان حرکت کرد.
دکتر عیسی صفوی ادامه داد: در صورتی می‌توانیم از این موضوع در مجامع بالادستی دفاع و آن را منتج به نتیجه کنیم که سه عامل بیماری‌های قلبی، بیماری‌های روانی و مشکل تغذیه از مشکلات اصلی شهرستان باشد که آن نیز تنها با ارائه مستندات آماری قابل‌قبول است.
دکتر صفوی اظهار داشت: 72 شاخص اقتصادی و اجتماعی وجود دارد که به ‌سلامت جامعه آسیب می‌زند که هشت مورد آن از موارد اصلی در جامعه است و یکی از مهم‌ترین آن‌ها مسئله اشتغال است که باید تلاش کنیم که با کاهش تبعات این موضوع بر تأثیرات آن بر سلامت جامعه در شرایط کنونی که کشور دچار تحریم است جلوگیری شود.
بحث اشتغال باید تبدیل به یک گفتمان اجتماعی شود
فرماندار تنگستان نیز گفت: بحث اشتغال باید تبدیل به یک گفتمان اجتماعی شود زیرا ما در شهرستان تنگستان این ظرفیت راداریم که در حوزه‌های مختلف ایجاد اشتغال کنیم.
احمد لطفی بیان داشت: هر چه ما بحث اشتغال را در ابعاد وسیع‌تر و با نگاه باز تری بررسی کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم که در رفع موانع اشتغال و اشتغال پایدار بهتر عمل کنیم.
وی اظهار داشت: بحث اشتغال باید تبدیل به یک گفتمان اجتماعی شود زیرا ما در شهرستان تنگستان این ظرفیت راداریم که در حوزه‌های مختلف ایجاد اشتغال کنیم و مثال بارز آن در حوزه دریا و ساحل است که متأسفانه تا به امروز نتوانستیم از ظرفیت بالای آن بهره ببریم، درصورتی‌که هزاران بستر اشتغال پایدار می‌توان در کنار آن ایجاد کرد.
فرماندار تنگستان اشاره‌ای به موانع ایجاد اشتغال و ایجاد فضای کار نیز داشت و تصریح کرد: در حوزه اشتغال این انتظار را داریم که دستگاه‌های اجرایی بامطالعه درستی که انجام می‌دهند موانع حوزه اشتغال را بررسی و طرح جامعی را ارائه دهند که بتوان در مجامع مختلف از آن دفاع و در جهت رفع بیکاری در شهرستان عملیاتی کرد.
سبک زندگی سالم هفتمین توصیه رهبر انقلاب در گام دوم انقلاب است
امام‌جمعه شهر اهرم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب سبک زندگی سالم را هفتمین توصیه خود درگام دوم انقلاب ذکر کرده است و می‌فرماید، سخن دراین‌باره بسیار است آن را به فرصتی دیگر وامی‌گذارم و به همین جمله اکتفا می‌کنم که تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران زیان‌های بی جبران اخلاقی، اقتصادی، دینی و سیاسی به کشور و ملت ما زده است و این جهادی هوشمندانه می‌طلبد.
حجت‌الاسلام پهلو زاده اظهار داشت: باید با رفع موانع به اشتغال و اقتصاد کمک کنیم زیرا اگر نتوانیم با ایجاد شغل و کار، معیشت مردم را رفع کنیم مردم به سمت کفر حرکت می‌کنند.
در گام دوم انقلاب بر تسریع در بحث رفع موانع تولید و اشتغال تأکید شده است
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرماندار تنگستان گفت: در گام دوم انقلاب بر تسریع در بحث رفع موانع تولید و اشتغال تأکید شده است، زیرا بسیاری از آسیب‌های حوزه اجتماعی مستقیماً به مسئله اشتغال مرتبط می‌شود.
رضا ریاحی بیان داشت: نعمت سلامت یکی از موهبت‌های الهی است که خداوند متعال در اختیار انسان قرار داده، نعمتی که بی‌توجهی به آن ضمن ایجاد مشکل برای خود فرد می‌تواند تبعات بسیار زیادی برای جامعه داشته باشد.
ریاحی ابراز امیدواری کرد: با بررسی عوامل تأثیرگذار اجتماعی بر سلامت و ظرفیت‌های جامعه برای کمک به تأمین سلامت، به راهکارهای مناسبی جهت رفع موانع اشتغال برسیم زیرا طبق تحقیقات صورت گرفته یکی از عواملی که تأثیر مستقیمی در سلامت مردم شهرستان گذاشته است مسئله اشتغال است.


انتهای پیام/ ن.ا 3010

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مجمع.سلامت     دکتر.حیدر.عزیزنژاد     دکتر.عیسی.صفوی     فرماندار     احمد.لطفی     امام.جمعه    
حجت‌الاسلام.پهلوزاده     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   2 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >