معاون وزیر بهداشت، درمان، آموزش پزشکی:
امکان کاهش ظرفیت دانشجوی پزشکی استان بوشهر وجود دارد/ امسال ۹۶۰۰ نفر پذیرش دانشجوی پزشکی خواهیم داشت

8 خرداد 1401
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی ۲۰ درصد افزایش یافته، اما باید متناسب با ظرفیت آموزشی دانشگاه‌ها باشد که ظرفیت پذیرش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به دلیل نبود زیرساخت کافی ممکن است حتی کاهش داشته باشد.

دکتر ابوالفضل باقری فرد در بازدید از زیرساخت‌ها و امکانات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: با وجود تمام ظرفیت‌های استان بوشهر آموزش آن‌گونه که باید در این دانشگاه رشد و توسعه پیدا نکرده و باید کارهای اساسی در توسعه آموزش انجام شود.
وی با بیان اینکه هدف از این سفر بازدید از زیرساخت‌های آموزشی دانشگاه و بیمارستان‌های آموزشی بود، اذعان کرد: این کمبود توسعه هم در دانشکده‌های دندان‌پزشکی و پزشکی و هم در تنها بیمارستان آموزشی استان دیده می‌شود و این موضوع باید مدنظر معاونت توسعه وزارت بهداشت قرار گیرد.
معاون وزیر بهداشت، درمان، آموزش پزشکی ادامه داد: پذیرش دانشجوی پزشکی امسال ۲۰ درصد افزایش دارد که در دفترچه‌ها نیز خواهد آمد؛ امسال ۹ هزار و ۶۰۰ نفر پذیرش دانشجوی پزشکی پذیرش می‌شود و این افزایش ظرفیت بیشتر برای مناطق محروم با اولویت بومی‌گزینی گذاشته شده است.
دکتر باقری‌فرد تأکید کرد: در این افزایش ظرفیت زیرساخت آموزشی تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باید در نظر گرفته شود و بر این اساس برخی استان‌ها مانند بوشهر حتی باید این ظرفیت کاهش یابد چرا که زیرساخت کافی وجود ندارد.
وی اظهار کرد: زیرساخت‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز باید ترمیم و تقویت شود تا بتواند در آینده از این ظرفیت‌ها استفاده کند.
معاون آموزشی وزیر بهداشت درباره پیمایش مسیر پزشکی کشور بر پایه سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ نیز گفت: در حوزه آموزش پزشکی کشور ما کیفیت بسیار خوبی دارد و در سطح بین‌المللی هم شناخته شده است.
دکتر باقری فرد اضافه کرد: ایران در تمامی حوزه‌های تشخیصی و درمانی در مرزهای دانش جهان حرکت می‌کنیم و کمتر اقدامات تشخیصی و درمانی در دنیا وجود دارد که در کشور انجام نشود.
وی اظهار کرد: بااین‌وجود برخی از استان‌ها در حوزه پزشکی و درمانی محروم و کم برخوردار هستند که باید به آن‌ها توجه بیشتری شود.
انتهای پیام /


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دکتر.باقری.فرد     معاون.آموزشی.وزیر     ظرفیت.پذیرش.پزشکی        

تاریخ بروز رسانی:   8 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >