معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
خلأ مطالعات در زمینه مصرف قلیان و عوارض ناشی از مصرف آن در ساکنین شهر بوشهر وجود دارد

4 امرداد 1401
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خلأ مطالعات در زمینه مصرف قلیان و عوارض ناشی از مصرف آن در ساکنین شهر بوشهر وجود دارد.

دکتر اکرم فرهادی در نشست با اعضای شورای شهر بوشهر اظهار داشت: مصرف قلیان در استان بوشهر در مقایسه با سایر استان‌های کشور بر اساس گزارشهای ارائه شده شیوع بالایی دارد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مصرف قلیان، عوارض و خطرات بسیاری در ابعاد مختلف سلامتی در بردارد.
دکتر فرهادی افزود: باوجود اینکه به لحاظ مصرف قلیان در رتبه اول کشوری قرار داریم ولی خلأ مطالعات جمعیتی و طولی در زمینه مصرف قلیان، بسیار مشهود است.
دکتر شهناز پولادی رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر بوشهر نیز بر ضرورت داشتن مستندات علمی و معتبر جهت انجام مداخلات اجتماعی در حوزه سلامت مردم شهر بوشهر تأکید کرد و گفت: وجود چنین مطالعات علمی به‌عنوان پایه قوی برای انجام بهتر رسالت شورا در حوزه سلامت ساکنین شهر بوشهر ضروری است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نشست مشترکی را با موضوع طراحی مطالعه طولانی‌مدت در زمینه مصرف قلیان، عوامل خطر و عوارض ناشی از مصرف آن در ساکنین شهر بوشهر برگزار کرد.
در این نشست دکتر اکرم فرهادی به گزارش‌های رسمی و معتبر سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت در خصوص آمارهای مرتبط با مصرف قلیان در گروه‌های سنی مختلف پرداخت.
انتهای پیام /


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     قلیان     معاون.تحقیقات     دکتر.اکرم.فرهادی     اعضا.شورای.شهر        

تاریخ بروز رسانی:   4 امرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >