سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم؛
اقدام به‌موقع بهورزان خانه بهداشت، جان مادر باردار و نوزادش را نجات داد

29 امرداد 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: اقدام به‌موقع بهورزان خانه بهداشت، جان مادر باردار و نوزادش را نجات داد

مهندس هادی جوانبخت در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم بیان کرد: مادر باردار ۲۹ ساله، ساکن روستا، مبتلا به دیابت باسابقه سزارین قبلی، نیازمند مراقبت ویژه بوده و توسط بهورز و مامای مرکز به‌صورت ویژه مراقبت شده است.
جوانبخت اظهار داشت: اقدام به‌موقع بهورزان باعث شد که امروز، مادر و نوزاد در سلامت کامل باشند.
کارشناس مسئول سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم نیز عنوان کرد: مادر از همان ابتدای بارداری به علت دیابت و توده بدنی بالا زیر نظر کارشناس تغذیه مرکز، رصد شده است و اما در سن بارداری 35 هفتگی، جهت انجام مراقبت ویژه به خانه بهداشت مراجعه می‌کند که بهورز متوجه افزایش تدریجی فشارخون و آدم دست و صورت در مادر می‌شود.
خدیجه حسینی اضافه کرد: این موضوع بلافاصله با مامای مرکز در میان گذاشته می‌شود و مادر به بیمارستان شهر دیلم ارجاع داده می‌شود و که به علت مسمومیت بارداری بستری و فردای آن روز به‌صورت اورژانسی به روش سزارین زایمان انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مادر در طول دوره بارداری و در مواقع لزوم به متخصص زنان، داخلی و غدد ارجاع داده شده بود مطرح کرد: مادر و نوزاد با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص می‌گردند که جا دارد تشکر کنیم از بهورزان خانه بهداشت که با اقدام به‌موقع جان مادر و نوزاد را نجات دادند
انتهای پیام/ کد خبرنگار: م.ب-3060

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نجات.مادر.باردار     مهندس.هادی.جوانبخت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم        

تاریخ بروز رسانی:   29 امرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >