با رویکرد کار جهادی و حضور در میدان؛
نخستین سفر استانی هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در فرمانداری عسلویه برگزار شد/ گزارش تصویری

5 شهريور 1401
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: به‌منظور تحقق شعار گسترش خدمات عادلانه حوزه سلامت با کار جهادی و حضور در میدان و میان مردم برای رفع مشکلات، نخستین نشست شهرستانی هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در قالب سفر استانی به شهرستان عسلویه اجرایی نمودیم.

 دکتر حسن ملکی‌زاده در نشست هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با فرماندار، امام‌جمعه، رئیس شورای راهبردی پتروشیمی‌ها و مسئولان اجرایی شهرستان عسلویه گفت: همواره بر ادای دین صنایع در سلامت مردم خونگرم جنوب استان بوشهر به‌ویژه شهرستان عسلویه تأکید شده است، اما بدون ارائه راهکار علمی و عملی این موضوع امکان‌پذیر نیست.
صنعت قلب تپنده کشور است، اما سلامت نیز تضمین‌کننده بقای این قلب است
دکتر ملکی‌زاده بابیان اینکه استان بوشهر به‌عنوان نگین و افتخار صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی اتمی در ایران اسلامی است افزود: صنعت و صنایع فعال استان بوشهر قلب تپنده اقتصاد کشور به شمار می‌روند، اما در این میان توسعه زیرساخت‌های سلامت به‌عنوان ضامن بقای این صنایع به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: تلاش شبانه‌روزی کارکنان صنایع جنوب استان بوشهر در این شرایط اقلیمی مایه افتخار است و بدون شک حفظ و پایش سطح سلامت جامعه در این میان از اهمیت بسزایی برخوردار است.
صنعت و سلامت، دو بال توسعه کشور
دکتر ملکی‌زاده عنوان داشت: صنعت و سلامت دو بال پیشرفت توسعه در کشور هستند که باید در کنار یکدیگر قرار داشته باشند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: همچنان که کار و تلاش در صنایع لحظه‌ای توقف ندارد، ایثار شبانه‌روزی کارکنان حوزه سلامت نیز توقف‌ناپذیر است.
وی با اشاره به اهتمام دولت در هماهنگی میان همه حوزه‌های خدمت‌رسانی تصریح کرد: باید با ارائه راهکارهای کارشناسی شده و اجرایی با هماهنگی و تعامل با صنعت، زمینه حمایت از خدمات سلامت و ایجاد انگیزه برای ماندگاری پزشکان، متخصصان و ایجاد انگیزه برای کارکنان حوزه سلامت در شهرستان عسلویه را ایجاد نماییم.
دکتر ملکی‌زاده افزود: بدون شک تعامل حوزه سلامت با صنایع دو سویه خواهد بود و آمادگی لازم برای انجام پژوهش‌های سلامت‌محور، همکاری‌های تحقیقاتی، بررسی سلامت آب و غذا و پایش مستمر سلامت کارکنان صنایع وجود دارد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: در صورتی تعامل صنعت و سلامت نتیجه‌بخش خواهد بود که مردم آثار آن را در ارتقاء زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی و به‌ویژه افزایش دسترسی عادلانه به خدمات به شکل محسوسی لمس کنند.
نخستین سفر استانی و نشست هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌منظور تحقق شعار گسترش خدمات عادلانه حوزه سلامت با کار جهادی و حضور در میدان و میان مردم برای رفع مشکلات با حضور فرماندار، امام‌جمعه، رئیس شورای راهبردی پتروشیمی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان عسلویه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
انتهای پیام/ م.پ-1025

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
سرپرست.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     هیئت.رئیسه     عسلویه     صنعت     دکتر.حسن.ملکی.زاده    

تاریخ بروز رسانی:   5 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >