نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر:
کار جهادی و دانش‌بنیان از شاخصه‌های تیم جدید مدیریت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است/ نقشه راه حوزه سلامت استان بوشهر با افق 1420 طراحی و تدوین شود

30 شهريور 1401
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر گفت: تیم جدید مدیریت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مدت اندکی که متصدی امر سلامت استان شده‌اند، حماسه‌ای ایجاد کرده که با دانش، تلاش جهادی و مدیریت میدانی با حفظ آیتم‌ها و استانداردهای مدیریتی همراه بوده است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن تسلیت ایام سوگواری دهه آخر ماه صفر و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: بیماری‌های واگیر و غیر واگیر شناسایی و نقشه آمایشی آن تدوین شود.
بیماری‌های بومی هر منطقه و شهرستان، استان بوشهر شناسایی شود
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر ضمن تقدیر از تلاش‌های تیم مدیریتی جدید حوزه سلامت افزود: بیماری‌های بومی هر منطقه و شهرستان استان بوشهر شناسایی شود، به‌عنوان‌مثال در برخی از نقاط استان بوشهر مشکلات و بیماری‌های دهان و دندان در آنجا زیاد است.
امام‌جمعه بوشهر با تأکید بر لزوم تهیه نقشه راه و نگاه راهبردی در حوزه سلامت اضافه کرد: با توجه به مرزی بودن، سیستم آب و هوایی حاکم بر استان بوشهر و جغرافیای زیست‌بوم باید برای ارتقای سطح سلامت در حوزه پیشگیری و درمان استان نقشه راه و نگاه راهبردی داشته باشیم.
نقشه راه حوزه سلامت استان بوشهر با افق 1420 طراحی و تدوین شود
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر گفت: تیم جوان و متخصص مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی باید نقشه راه حوزه سلامت استان بوشهر را با افق 1420 طراحی و تدوین بکنند.
وی بابیان اینکه استان بوشهر باید به‌عنوان قطب تولید منابع انسانی فوق تخصص حوزه سلامت در کشور شناخته شود گفت: باید نقشه آمایشی نیازهای سخت‌افزاری‌های حوزه سلامت بر اساس جغرافیای استان بوشهر با افق 1420 طراحی و تدوین مشخص شود.
جغرافیای زیست‌بوم استان بوشهر در حوزه سخت‌افزار بهداشت و درمان استفاده شود
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر با تأکید بر اینکه استان بوشهر پتانسیل این را دارد قطب توریسم سلامت کشور شود اظهار داشت: جغرافیای زیست‌بوم استان بوشهر در حوزه سخت‌افزار بهداشت و درمان استفاده شود.
آیت‌الله صفایی بوشهری بابیان اینکه در حوزه‌های بهداشتی و درمانی ظرفیت‌های استان بوشهر فوق‌العاده است افزود: ایجاد مجتمع‌های داروسازی با استفاده از مواد اولیه زیست‌بوم استان بوشهر در دستور کار قرار بگیرد.
در حوزه کارآفرینی و تولید داروهای زیست‌بوم دریایی برنامه‌ریزی صورت بگیرد
وی تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر از ثروت و نعمت دریا در استان بوشهر استفاده بهینه نشده است این در حالی است که در تمامی دنیا در جغرافیای کرانه، مجتمع‌های داروسازی مختص همان فضا و زیست‌بوم ساخته‌شده است که نیاز در استان بوشهر نیز در حوزه کارآفرینی و تولید داروهای زیست‌بوم دریایی کار و برنامه‌ریزی صورت بگیرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر با تأکید بر اینکه فضا برای حضور بخش خصوصی کارآمد در حوزه سلامت فراهم شود خاطرنشان کرد: در حوزه سلامت به‌ویژه درمان استان بوشهر تجهیزاتی که در مدت اندک مدیریت تیم جوان و پرانرژی به استان اضافه‌شده بی‌نظیر است.


انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    نشست.نماینده.ولی.فقیه.در.استان.بوشهر     امام.جمعه.بوشهر     دانشگاه.علوم.پزشکی     رئیس.دانشگاه     دکتر.حسن.ملکی.زاده    
آیت.الله.صفایی.بوشهری    

تاریخ بروز رسانی:   30 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >