معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
تقویت سیستم‌های بهداشت محیط برای اجرای اهداف توسعه پایدار، شعار امسال روز جهانی بهداشت محیط

6 مهر 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت : شعار امسال روز جهانی بهداشت محیط، تقویت سیستم های بهداشت محیط برای اجرای اهداف توسعه پایدار در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد به مناسبت روز جهانی بهداشت محیط پیامی صادر کرد.
متن پیام به شرح زیر است:
 26 سپتامبر مصادف با4 مهرماه هرسال توسط فدراسیون بین المللی بهداشت محیط بعنوان روز جهانی بهداشت محیط نامگذاری شده است. شعار امسال تقویت سیستم‌های بهداشت محیط برای اجرای اهداف توسعه پایدار در نظر گرفته شده است .
این شعار نشان دهنده این امر می باشد که اقدام در یک حوزه بر نتایج درحوزه های دیگر تاثیر گذار می باشد. توسعه باید پایداری اجتماعی، اقتصادی وزیست محیطی را متعادل کند. همانطور که در بیانیه سازمان ملل متحد نیز آمده است اهداف توسعه پایدار را طرحی برای دستیابی به آینده بهتر و پایدارتر برای همه مردم جهان تاسال2030  معرفی کرده است. بر همین اساس بهداشت محیط نقش اساسی در اجرای این اهداف ایفا می کند .
جلوگیری از نابودی منابع طبیعی ،آلودگیها ،تغییرات آب وهوایی وپایین آمدن کیفیت زندگی انسان ها از مهمترین وظایف بهداشت محیط در توسعه پایدار می باشد .هرچند که بهداشت محیط با چالش های  زیادی مواجه است که متاسفانه مانند سدی در تحقق اهداف توسعه پایدار می باشد ، ولی بایک سیستم بهداشت محیطی   به خوبی نهادینه شده ، که شامل افراد ماهر وآموزش دیده وافزایش سرمایه مورد نیاز برای خدمات بهداشت  محیطی است رسیدن به اهداف توسعه پایدار دور از دسترس نخواهد بود .وظیفه خود می دانم روز جهانی بهداشت محیط را به کلیه کارشناسان بهداشت محیط و تک تک همکاران کوشا دراین عرصه که جهت برخورداری عموم مردم از محیط سالم و در نتیجه دست یابی به یک زندگی سالم با کیفیت بالاتر تلاش می کنند صمیمانه تبریک عرض نموده وآرزوی موفقیت روزافزون داشته باشم.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
روز.جهانی     بهداشت.محیط     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد        

تاریخ بروز رسانی:   6 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >