رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خبر داد؛
ارزیابی بهداشتی بیش از ۴۵۰ مدرسه در دشتستان انجام شد

25 مهر 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از انجام ارزیابی بهداشتی در بیش از ۴۵۰ مدرسه به‌صورت ضربتی خبر داد.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: با توجه به بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی و همچنین فرا رسیدن فصل پاییز، شیوع بیماری‌های حاد تنفسی افزایش‌ یافته و ما شاهد مراجعه کودکان و نوجوانان به مراکز درمانی به‌صورت بستری و سرپایی هستیم.
 خویشدوست تصریح کرد: در بازدیدهای میدانی که از بیمارستان‌های مهر و شهید گنجی برازجان داشته‌ایم تعداد کودکان بستری در بخش‌های اطفال نسبت به ماه‌های گذشته رشد بیشتری داشته و تمامی تخت‌های این بخش‌ها اشغال شده است.
وی همچنین گفت: از ابتدای مهرماه و بازگشایی مدارس، ارزیابی بهداشتی مدارس طبق چک‌لیست وزارت بهداشت توسط مراقبین سلامت در حال انجام است و هر هفته ۲۵ درصد از مدارس طبق این چک‌لیست باید ارزیابی بهداشتی شوند.
خویشدوست بیان کرد: با توجه به شیوع بالای بیماری حاد تنفسی و همه‌گیری مجدد بیماری در مدارس، طبق دستورالعمل نسخه ۱۰ مراقبت و کنترل کرونا در مدارس ۱۴۰۱ و بازنگری طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از اوایل هفته جاری، تمامی نیروهای بهداشتی شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت از مدارس تحت پوشش خود به‌منظور پیشگیری از ابتلای بیشتر دانش آموزان و معلمان و دیگر افراد شاغل در مدارس بازدید به عمل می‌آورند و نتایج این ارزیابی‌ها به فرمانداری و ادارات آموزش‌وپرورش شهرستان برای اقدامات مؤثر ارسال می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: ارزیابی بهداشتی در مدارس با اولویت استفاده دانش آموزان از ماسک و تأکید و الزام تمامی دانش آموزان و افراد شاغل در مدرسه بر زدن ماسک و همچنین در صورت ابتلای دانش آموزان و دیگر افراد شاغل در مدرسه، لزوم گذراندن مدت‌زمان دوره بیماری و نقاهت طبق گواهی استعلاجی پزشک معالج در منزل، انجام می‌گیرد.
خویشدوست خاطرنشان کرد: تمامی والدین ضمن آموزش به فرزندان خود جهت استفاده درست از ماسک در طی حضور در مدرسه، همکاری‌های لازم را برای کنترل و کاهش چرخش بیماری‌های حاد تنفسی با اولیا مدارس داشته باشند تا خدای‌ناکرده فرزندان آن‌ها دچار بیماری نشوند.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     ارزیابی.بهداشتی.مدارس    

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >