رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم:
تکلیف سفیران سلامت دانش‌آموز انتقال مطالب بهداشتی به همکلاسی‌ها و اعضای خانواده خود است

23 آبان 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: تکلیف سفیران سلامت دانش‌آموز انتقال مطالب بهداشتی به همکلاسی‌ها و اعضای خانواده خود است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، هادی جوانبخت در آئین افتتاحیه برنامه سفیران سلامت دانش‌آموزی در مدرسه ابتدایی دخترانه فرهنگ دیلم اظهار داشت: سفیران سلامت دانش‌آموزی؛  دانش‌آموزانی علاقه‌مند و داوطلب هستند که وظیفه آن‌ها انتقال مفاهیم بهداشتی به همسالان دانش‌آموز است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: رعایت اصول بهداشت فردی، بهداشت روان، تغذیه صحیح و اصولی، بهداشت اجتماعی و تحرک بدنی از جمله مواردی است که می‌بایست توسط سفیران سلامت دانش‌آموز به گروه همسالان و هم‌کلاسی‌های خود و خانواده آموزش داده شود.
وی با اشاره به اینکه بهترین جایگاه که می‌توان برای موضوع سلامت و خود مراقبتی در نظر گرفت در مدارس است و باید آن را پایه‌ریزی کرد، اضافه کرد: انتظار از سفیران سلامت دانش‌آموز این است که در حفظ و ارتقای سلامتی خود و خانواده و همسالان خود کوشا باشند چرا که ارتقای سلامت در مدارس یک سرمایه‌گذاری برای نسل‌های آینده است.
جوانبخت یادآور شد: برنامه سفیران سلامت، برنامه‌ای منسجم به‌منظور ایجاد یک شبکه همسان مؤثر برای تشویق دانش‌آموزان در جهت ارتقای سلامت آن‌ها است و این فرصت را برای دانش‌آموزان مهیا می‌کند که آگاهی لازم، در خصوص موضوعات سلامت و محیط‌زیست، با استفاده از ارزش‌های تعاملی و مشارکتی را به سایر همسانان منتقل کنند.
انتهای پیام/ م.ب 3060

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
افتتاحیه     سفیران.سلامت.دانش‌آموزی     هادی.جوانبخت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم        

تاریخ بروز رسانی:   23 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >