سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
صدور ۲۷ اخطاریه بهداشتی برای ساندویچی‌های تنگستان/ ۸ واحد ساندویچی در تنگستان به تعزیرات حکومتی معرفی‌شده‌اند

1 آذر 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: ۴۸ ساندویچی در تنگستان فعالیت می‌کنند که در سال جاری به دلایل مختلف ۲۷ اخطاریه بهداشتی را دریافت کرده‌اند و ۸ واحد نیز به تعزیرات حکومتی معرفی‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی گفت: یک ساندویچی که با دریافت سه بار اخطاریه بهداشتی همچنان موازین بهداشتی را رعایت نمی‌کرد با طی مراحل قانونی پلمب شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: بازدید از صنوف عرضه مواد غذایی که به‌عنوان صنف‌های حساس شناخته می‌شوند، به‌صورت سرزده و مستمر انجام می‌شود که تا پایان آبان ماه سال جاری ۱۵۳ بازدید از این صنوف صورت گرفته است.
وی با اشاره به شرایط نگهداری مواد غذایی و نحوه عرضه آن به مردم در ساندویچی‌ها بیان داشت: شرایط و محل نگهداری مواد غذایی ارتباط مستقیمی در سلامت ماده غذایی دارد که متأسفانه بعضی از این مراکز با رعایت نکردن این اصول و نگهداری مواد غذایی در دمای نامناسب، احتمال فسادپذیری مواد غذایی را بالا و سلامت مردم را به خطر می‌اندازند.
رفیعی سلامت مردم را خط قرمز شبکه بهداشت و درمان تنگستان خواند و افزود: به‌هیچ‌عنوان منافع شخصی افراد را به منافع عمومی ترجیح نخواهیم داد و عکس‌العمل بهداشت و درمان در مواجهه با این موارد قاطع و مبتنی بر قانون خواهد بود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان ضمن درخواست از مردم جهت تماس با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت، در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی، تصریح کرد: عدم رعایت بهداشت محیط و بهداشت فردی، عدم دریافت کارت تندرستی که با سلامت شخص ارتباط مستقیم دارد و عدم نگهداری مواد غذائی در شرایط مناسب، از جمله تخلفات این واحد صنفی بوده است.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اخطاریه.بهداشتی     پلمب     ماه‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   1 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >