سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر:
زایمان طبیعی فواید زیادی برای سلامتی مادر و جنین دارد مگر اینکه وضعیت مادر یا فرزند برای این کار مناسب نباشد

8 آذر 1401
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: زایمان طبیعی فواید زیادی برای سلامتی مادر و جنین دارد مگر اینکه وضعیت مادر یا فرزند برای این کار مناسب نباشد.

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛ به نقل از روابط عمومی روز شنبه پنجم آذرماه سال جاری اظهار داشت: هر زایمان منحصربه‌فرد است، و گاهی اوقات همه‌چیز دقیقاً مطابق برنامه پیش نمی‌رود. آماده بودن برای هر موقعیتی مهم است، کلاس‌های زایمان می‌تواند انتظارات واقع‌بینانه را به شما بدهد و اعتمادبه‌نفس را القا کند.
دکتر سید حسین موسوی توصیه کرد: خانم‌ها وقتی کیسه آبشان پاره می‌شود یا زمانی که انقباضات منظم می‌شود، به بیمارستان مراجعه کنند تا زایمان کنند، یعنی بافاصله چهار یا پنج دقیقه و حتی بیش از یک ساعت. اما گاهی هیچ‌یک از این علائم زایمان رخ نمی‌دهد.
سرپرست اورژانس با تأکید به حفظ خونسردی و تماس با 115 در اسرع وقت، به نکته مهم برای اینکه اگر در موقعیتی قرار گرفتید،، چه به‌عنوان یک مادر در وضعیت زایمان یا به‌عنوان یک تماشاگر، چه‌کاری انجام دهید اشاره کرد و گفت: زایمان می‌تواند تجربه بسیار ترسناکی برای زنان باشد، به‌خصوص اولین زایمان. علاوه بر این، زنان احساسات فیزیکی از ناراحتی تا درد شدید را تجربه خواهند کرد. کمک به زن برای آرامش هر چه بیشتر و آگاهی از موقعیت خود می‌تواند به کاهش درد جسمی و ناراحتی عاطفی ناشی از روند زایمان و زایمان کمک کند.
دکتر موسوی افزود: اکثر زنان متوجه تغییر قطعی در احساس انقباضات قبل از زایمان یا کاذب در مقایسه با انقباضات واقعی زایمان خواهند شد. حالت واقعی معمولاً شدیدتر، دردناک‌تر است و ممکن است به سمت دهانه رحم، پشت یا قسمت دیگری از بدن حرکت کند و این تغییر ممکن است خیلی سریع اتفاق بیفتد.
سرپرست اورژانس یادآوری کرد: زنان باردار می‌توانند با دریافت مراقبت کافی، اطلاعات به‌موقع، آسایش، حمایت و اطمینان در حین زایمان و زایمان در این امر کمک کنند.
دکتر موسوی با عنوان بخشی از تعهد اورژانس پیش بیمارستانی به بهبود سلامت مادر و نوزاد گفت: در یک سال اخیر اورژانس 115 استان بوشهر به یاری 440 زن باردار شتافته که از این تعداد 27 مادر نوزاد خود را با کمک تکنسین‌های اورژانس در آمبولانس استان بوشهر به دنیا آورده‌اند.
دکتر سید حسین موسوی در پایان تأکید نمود: مهم است کارکنان اورژانس تا حد امکان احترام و ادب را با توضیح دادن آنچه قرار است انجام دهند و چرا انجام می‌دهند رعایت کنند، و احترام مادر باردار و خانواده‌اش حفظ شود همچنین حفظ حریم خصوصی در طول زایمان، با پوشاندن زن تا حد امکان برای تمام مراحل، یا با تهیه پرده، به همان اندازه مهم است.
انتهای پیام/ زن: (50000)
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
زایمان.موفق     دکتر.سیدحسین.موسوی     اورژانس115        

تاریخ بروز رسانی:   8 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >