در 6 ماهه نخست امسال انجام‌گرفته است؛
ارائه بیش از 120 هزار خدمات درمانی در مراکز مجری پزشک خانواده شهرستان دشتستان

15 آذر 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از ارائه بیش از 120 هزار خدمات پزشکی و دندانپزشکی در مراکز مجری برنامه پزشک خانواده در طی 6 ماهه نخست امسال خبر داد.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در شش‌ماهه اول سال جاری، تعداد 116 هزار و 353 خدمات پزشکی و چهار هزار و 505 خدمت دندانپزشکی به جمعیتی در حدود 166 هزار نفر در 19 مرکز مجری برنامه پزشک خانواده به مردم مناطق شهری و روستایی شهرستان ارائه شده است.
خویشدوست افزود: خدمات پزشکی که توسط پزشکان مجری برنامه پزشک خانواده انجام می‌شود، مانند نمونه‌گیری و درمان بیماران کرونایی، آزمایش‌های سطح اول، شناسایی و درمان بیماران دیابتی و فشارخونی، ارائه خدمات درمانی و دارویی رایگان به بیماران اعصاب و روان
وی همچنین بیان کرد: در طی 6 ماه نخست امسال، تعداد بهداشتی و درمانی هزار و 180 دهگردشی جهت ارائه خدمات به جمعیت روستایی فاقد خانه بهداشت و صعب‌العبور انجام‌گرفته است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به تفاهم‌نامه برنامه پزشک خانواده با بیمه سلامت جهت افزایش نرخ باروری گفت: از امسال سونوگرافی زنان باردار در هفته 31 الی 34 بارداری به‌صورت رایگان انجام می‌شود و در شش‌ماهه اول امسال، تعداد 56 مادر باردار در سن 31-34 هفته سونوگرافی رایگان انجام داده‌اند.

انتهای پیام/ س.غ 3030

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پزشک.خانواده     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   15 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >