هفت مرکز آموزش و بیماریابی اچ آی وی در تنگستان فعال شدند

26 آذر 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: هفت مرکز آموزش و بیماریابی اچ ای وی، با هدف کاهش انگ ،تبیعض اجتماعی و شناسایی افراد مبتلا به اچ آی وی در تنگستان فعال شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی گفت: با توجه به گستردگی و پراکندگی جمعیت در تنگستان به دلیل بافت عمدتاً روستایی شهرستان و مرزی بودن این شهرستان با کشورهای همسایه و حاشیه حوزه خلیج‌فارس و ورود اتباع بیگانه و مهاجرت‌پذیری، مراکز آموزش و بیماریابی اچ آی وی در شهرستان فعال شده‌اند.
وی ادامه داد: پایگاه مراقبت مرزی مستقر در بندر تجاری دلوار و بوالخیر نیز در تمام طول سال، به‌صورت مستمر با استفاده از رویکرد نوین آموزش و اصول مبانی توصیه به انجام تست اقدام به غربالگری و بیماریابی در این پایگاه‌ها می‌کنند.
رفیعی با تأکید بر اهمیت آگاهی بخشی از راه‌های انتقال، مراحل مختلف بیماری و راه‌های پیشگیری از اچ آی وی به مردم بیان داشت: ارتقاء سطح سواد سلامت در راستای پیشگیری و کنترل عفونت اچ آی وی از اهمیت خاصی برخوردار است.
رفیعی تصریح کرد: زنان باردار، ملوانان، مواجهه شغلی، افراد دارای رفتارهای پرخطر (معتادان تزریقی و...) و سایر گروه‌های در معرض خطر اچ آی وی به‌صورت مستمر در تنگستان مورد غربالگری قرار می‌گیرند.
انتهای پیام /ن.ا 3010
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اچ.آی.وی     ماه‌زرافشون.رفیعی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   26 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >