پویش واکسیناسیون و بیماریابی اتباع خارجی همزمان در سراسر استان در شهرستان دشتستان آغاز شد

10 دی 1401
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از آغاز پویش واکسیناسیون و بیماریابی اتباع خارجی همزمان با سراسر استان در شهرستان دشتستان خبر داد.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: ارائه واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال و سرخک برای کودکان غیر ایرانی زیر 15 سال، از دهم دی‌ماه هم‌زمان با سراسر استان در مراکز، خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت به مدت یک ماه اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: طبق سامانه الکترونیک سیب (سلامت) در حدود پانزده هزار و 201 نفر اتباع ثبت سامانه شده‌اند که توسط مراقبین سلامت و بهورزان خدمات بهداشتی دریافت می‌کنند و همچنین طبق این سامانه 6 هزار و 564 کودک زیر 15 سال اتباع خارجی باید در این پویش واکسن سرخک و فلج اطفال تکمیلی دریافت نمایند.
خویشدوست خاطرنشان کرد: واکسیناسیون مهم‌ترین اقدام برای سلامت کودکان است و واکسیناسیون کودکان ( ایرانی و غیر ایرانی ) به شکل یکسان و کاملاً رایگان انجام می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: مهم‌ترین هدف از اجرای این پویش، آشنا کردن اتباع غیر ایرانی با واحدهای ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی برای تداوم دریافت خدمات در درازمدت است ، لذا ارائه خدمات در مراکز، خانه‌های بهداشتی و پایگاه‌های ثابت انجام می‌شود به‌جز در موارد مربوط به تیم‌های سیار که به ارائه خدمات در مناطق دور از دسترس و مزارع می‌پردازند.

انتهای پیام/س.غ/3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیدکلمات کلیدی:
پویش     واکسیناسیون     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   13 دی 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >