سرپرست اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد؛
اورژانس 115 استان بوشهر از ابتدای سال تاکنون ۱۸۸۰ بیمار قلبی را نجات داده است

20 دی 1401
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر از ابتدای سال تاکنون ۱۸۸۰ بیمار قلبی را نجات داده است.

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، دکتر سید حسین موسوی در کارگاه آموزش احیا و مراقبت‌های حیاتی نوزادان و کودکان، احیاء پیشرفته و کار با دستگاه الکتروشک اظهار داشت: حمایت حیاتی پایه کودکان، پیشگیری، احیای قلبی – ریوی زودهنگام، دسترسی فوری به سیستم پاسخ‌دهی اورژانس و شروع سریع حمایت حیاتی پیشرفته کودکان و به دنبال آن مراقبت پس از ایست قلبی باید بخشی از اولویت تلاش‌ها باشد.
وی بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر برای نجات ۱۸۸۰ بیماری قلبی اعزام‌شده است افزود: مأموریت‌های قلبی در ردیف دوم اعزام بعد از مصدومان ترافیکی قرارگرفته که اورژانس بوشهر در نه‌ماهه همین سال ۶۲ نفر با تشخیص سکته قلبی را احیا نموده و به بیمارستان منتقل کرده است.
دکتر موسوی با تأکید به اینکه مهم‌ترین عامل نجات مردم سطح آگاهی در حوزه امداد و کمک‌های اولیه مردم است، اظهار داشت: شروع سریع و مؤثر احیاء مؤثر توسط یک فرد ناظر، به دنبال ایست قلبی خارج بیمارستانی، می‌تواند با بازگشت موفقیت‌آمیز جریان خون خودبه‌خود و پیامد بدون مشکلات عصبی در کودکان همراه باشد.
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای رسیدن به هدف نجات جان نوزادان و کودکان بدون برجای گذاشتن عوارض مغزی در زمان طلایی، کارگاه آموزش احیا و مراقبت‌های حیاتی نوزادان و کودکان، احیاء پیشرفته و کار با دستگاه الکتروشک در محل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای گروه هدف کارکنان اورژانس، کارکنان بخش اطفال، نوزادان و بخش ویژه نوزادان بیمارستان‌ها، کارکنان واحد اعزام بیمارستان‌ها با تدریس دکتر مظلومی و دکتر دهقانی و باهمت واحد آموزش اورژانس برگزار شد.
دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناس ارشد پرستاری و رزیدنت‌های بالینی اطفال دانشکده پزشکی استان بوشهر، با حضور در این کارگاه آموزشی ضمن یادگیری مطالب در کنار بقیه حاضرین کار با دستگاه الکتروشک و لوله‌گذاری مناسب را به‌صورت عملی بر روی مولاژ نوزاد تمرین کردند.

انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰٫

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مراقبت‌های.حیاتی     اورژانس115     دکتر.سیدحسین.موسوی        

تاریخ بروز رسانی:   20 دی 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >