معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
طرح نظام ارجاع آماده اجراست/تأمین منابع، شرط موفقیت طرح

4 بهمن 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه طرح نظام ارجاع آماده اجراست گفت: به شرطِ تأمین لوازم ضروری و منابع لازم، اجرای نظام ارجاع می‌تواند موفقیت‌های زیادی برای نظام سلامت داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشست با روسای شبکه و بیمارستان‌ها اظهار داشت: اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع، با فراهم آوردن لوازم ضروری و تخصیص منابع پایدار برای آن می‌تواند جلوی هزینه‌های غیرضروری در نظام سلامت را بگیرد.
 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با دقت و پیش‌بینی مشکلات پیشِ رو نباید اجازه بدهیم سرنوشت این طرح مانند طرح تحول سلامت بشود.
وی افزود: با اینکه در اوایل طرح تحول سلامت منابع خوبی به آن تخصیص داده شد، ولی چون طرح بنیان‌های علمی درستی نداشت زود به شکست رسید درصورتی‌که نظام ارجاع برنامه‌ای که در بسیاری از کشورهای دنیا با موفقیت اجرا شده و شواهد محکمی در اثربخشیِ آن وجود دارد.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد اضافه کرد: بااین‌حال نباید از مشکلاتی که ممکن است در اجرای آن پیش بیاید غافل شد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر بابت مصرف دارو و آزمایشات و ... منابع زیادی هزینه می‌شود و درصد بالایی از آن به نتیجه نمی‌رسد که طرح پزشکی خانواده و نظام ارجاع برای جلوگیری از همین پِرت منابع طراحی شده است.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نظام.ارجاع     معاون.بهداشت     دکتر.قاسم.برجوئی‌فرد     معاونت.بهداشت        

تاریخ بروز رسانی:   4 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >