رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛
۸۵ درصد از اتباع خارجی دشتستان واکسن سرخک و فلج اطفال را دریافت کرده‌اند

5 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: بیش از ۸۵ درصد از اتباع خارجی ساکن در دشتستان واکسن فلج اطفال، سرخجه و سرخک را دریافت کرده‌اند.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: شهرستان دشتستان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و همچنین فعالیت بخش کشاورزی، هرساله پذیرای تعداد زیادی از کارگران اتباع خارجی به‌صورت فصلی و دائم است و با برنامه‌ریزهای انجام‌شده، تیم‌های سیار واکسیناسیون به این مناطق اعزام و گروه‌های هدف که کودکان زیر ۱۵ سال هستند، واکسن فلج اطفال، سرخک و سرخجه دریافت کرده‌اند.
وی تصریح کرد: از آغاز پویش تا پایان دی‌ماه با توجه به تلاش مراقبین سلامت و بهورزان شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت بیش از ۸۵ درصد از جمعیت گروه هدف (۶ هزار و ۷۱۷ نفر) اتباع خارجی واکسینه شده‌اند و از ابتدای بهمن‌ماه لکه‌گیری افرادی که واکسینه نشده‌اند، آغازشده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان همچنین گفت: غربالگری بیماری سل ویژه اتباع خارجی ۱۲ سال به بالا از اول بهمن آغاز و تا پایان اسفند ادامه دارد و ۶ تیم ۲ نفره در شهرهای تنگ ارم، وحدتیه، آبپخش و برازجان فعالیت دارند.
 
انتهای پیام/س.غ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     اتباع.خارجی     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >