کارشناس مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان دیّر:
ارتقاء سواد سلامت نیاز ضروری جامعه است

5 بهمن 1401
کارشناس مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: ارتقاء سواد سلامت نیاز ضروری جامعه و در بستر آموزش شکل می‌گیرد.

سیده زینب حسینی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به روز جهانی آموزش گفت: روز جهانی آموزش (۴ بهمن ۱۴۰۱) با شعار «آموزش سلامت اولویت سرمایه‌گذاری برای مردم» نام‌گذاری شده است که نشان دهنده اهمیت آن در جامعه است.
وی افزود: آموزش سلامت پیش‌نیاز ارتقاء سواد سلامت به‌عنوان ضرورت جامعه امروز است و در بستر آموزش این مهم شکل می‌گیرد.
این مقام مسئول در شهرستان دیّر با اشاره به تعریف سازمان جهانی بهداشت از سواد سلامت، گفت: سازمان جهانی بهداشت، سواد سلامت را "مهارت‌های اجتماعی و شناختی که تعیین کننده انگیزه و توانایی افراد برای دستیابی، درک و استفاده از اطلاعات برای حفظ و ارتقا سلامت " تعریف کرده است.
حسینی با بیان رابطه سواد سلامت و میزان بیماری‌ها گفت: سواد سلامت با میزان بیماری‌ها رابطه عکس دارد و هر چه قدر سواد سلامت ارتقا یابد باعث بروز رفتارهای سلامت‌محور از مردم و در نتیجه کاهش بیماری‌ها خواهیم بود.
وی ادامه داد: بر این مسئله اتفاق‌نظر وجود دارد که انسان سالم محور توسعه است و برای اینکه انسان‌های سالم در جامعه داشته باشیم باید آموزش سلامت به‌گونه‌ای باشد که افراد قادر به حفظ و ارتقاء سلامت خود بوده و بتوانند بر عوامل مؤثر بر سلامت خود نیز کنترل لازم را داشته باشد و به‌موقع تصمیم درست را بگیرد.
کارشناس مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر تصریح کرد: بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های جاری اجتماع مثل تمامی تبلیغات محیطی همانند بیلبوردها و همچنین خبرگزاری‌ها، تلویزیون‌های شهری، فرهنگسراها، مساجد، کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و هر آنچه در انتقال پیام مربوط به افزایش سلامت کمک کند در این راستا بسیار مؤثر راهبردی است.

انتهای پیام /ح.ن ۳۰۵۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
روز.جهانی.آموزش     سیده‌زینب.حسینی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   5 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >