۴۱۰۰۰ نفر از افراد ۳۰ سال به بالا دشتستان تاکنون خطرسنجی شده‌اند

16 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۴۱۰۰۰ نفر افراد ۳۰ سال به بالا شهرستان دشتستان غربالگری خطرسنجی انجام داده‌اند.

ماریا خویشدوست افزود: هدف از اجرای غربالگری خطرسنجی در سنین ۳۰ به بالا این است که میزان احتمال ابتلا به سکته‌های قلبی و مغزی کشنده و غیرکشنده در ۱۰ سال آینده سنجیده می‌شود.
خویشدوست بیان کرد: جمعیت افراد ۳۰ سال به بالای شهرستان، ۱۴۲ هزار و ۷۵ نفر است که از این تعداد در حدود ۴۱ هزار و ۳۰۰ نفر خطرسنجی شده‌اند که با توجه به اطلاع‌رسانی و پیگیری بهورزان و مراقبین سلامت این تعداد رو به افزایش است.
وی با اشاره به فواید خطرسنجی گفت: شناسایی بیماران (دیابت، فشارخون، چربی خون، قلبی و عروقی)، پیگیری و مراقبت بیماران و همچنین افراد در معرض خطر توسط مراقبین سلامت، بهورز، کارشناس تغذیه، پزشک مرکز و در صورت نیاز به سطوح تخصصی بالاتر ارجاع داده می‌شوند و به‌صورت مستمر روند بیماری و درمان آن‌ها پیگیری می‌شود.
خویشدوست خاطرنشان کرد: آزمایش‌های افراد ۳۰ سال به بالا، سالیانه یک‌بار به‌صورت رایگان در آزمایشگاه‌های تحت پوشش مراکز انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت خطرسنجی افراد ۳۰ سال به بالا و عدم مراجعه پرسنل ادارات مختلف، بنا به تصمیمات واحد بیماری‌های غیر واگیر و بهبود تغذیه، مراقبین سلامت با همراهی کارشناسان تغذیه و خون‌گیر آزمایشگاه در ادارات مختلف مستقر و خطرسنجی کارکنان ۳۰ سال به بالای این ادارات انجام‌شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان توصیه کرد: تمامی افراد ۳۰ سال به بالای شهرستان برای انجام خطرسنجی باید به مراکز خدمات جامع سلامت و خانه بهداشت مراجعه نمایند تا ضمن انجام مراقبت‌های بهداشتی، آزمایش‌های چربی خون و قند خون آن‌ها اندازه‌گیری شود.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیدکلمات کلیدی:
خطرسنجی     غربالگری     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >