رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خبر داد؛
پلمب و تعطیلی ۱۳ مرکز غیرمجاز و دخالت در امر پزشکی در دشتستان

19 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از پلمب و تعطیلی ۱۳ مرکز غیرمجاز و دخالت در امر پزشکی در دشتستان خبر داد.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در طی بازدیدهای نظارتی محسوس و نامحسوس که توسط کارشناسان واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان دشتستان انجام گرفته است، ۱۳ مرکز غیرمجاز و مداخله در امر پزشکی شناسایی شده‌اند.
وی تصریح کرد: در این بازدیدها ۹ مرکز غیرمجاز اخطاریه تعطیلی دریافت کرده‌اند و ۴ مرکز نیز بعد از طی مراحل قانونی و قضایی با همراهی نیروی انتظامی پلمب شده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: اگر کسی دارای تجربه و تخصص و مهارت کافی و لازم باشد و حتی جانب احتیاط را رعایت نماید و مرتکب هیچ بی‌احتیاطی و بی‌مبالاتی نشود، بازهم اگر بدون داشتن پروانه پزشکی و دارویی به اشتغال به این موارد مبادرت ورزد، مرتکب جرم شده و متحمل جریمه دخالت در امور پزشکی می‌شود.
خویشدوست به شهروندان توصیه کرد: برای انجام خدمات پزشکی و بهداشتی به مراکزی که دارای پروانه پزشکی معتبر از دانشگاه علوم پزشکی می‌باشند، مراجعه نمایند و حتماً به این امر مهم توجه داشته باشند تا دچار مشکلات پزشکی نشوند.
کارشناس مسئول واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز گفت: از ابتدای سال تاکنون از ۲۵۲٫ مرکز بهداشتی و درمانی در طی سال جاری بازدید شده است و در این بازدیدها، مشکلات و نواقص به متصدیان و مسئولین این مراکز آموزش داده‌شده است.
عباس باقر پور تصریح کرد: اگر فردی بدون داشتن صلاحیت و پروانه رسمی به یکی از امور پزشکی و یا دارویی اشتغال می‌ورزد، مرتکب جرم دخالت در امور پزشکی شده است و علاوه بر پلمب محل، به مراجع قضایی معرفی و طبق تبصره‌های قانونی جریمه خواهند شد.
کارشناس مسئول واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: بازدیدهای نظارتی کارشناسان نظارت بر درمان به‌صورت محسوس و نامحسوس به‌صورت مستمر در حال انجام است و از شهروندان خواست، با تماس با سامانه ۱۹۰ (سامانه رسیدگی به شکایات مردمی ) مراکزی که به‌صورت غیرمجاز در امر پزشکی دخالت دارند را معرفی نمایند.

انتهای پیام/س.غ/۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
پلمب     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   19 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >