رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
۲۶ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی دشتستان انجام‌گرفته است

25 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از انجام ۲۶ هزار و ۶۲۸ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در طی سال جاری توسط بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، ماریا خویشدوست گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ما در بخش بهداشت محیط نظارت مستمر بازرسان بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی است.
خویشدوست با بیان اینکه، مراکز تهیه، تولید و عرضه مواد غذایی از مکان‌های پر خطر از لحاظ انتقال بیماری‌های منتقله از آب و غذا هستند، اظهار کرد: نظارت مستمر بازرسان بهداشت محیط از نظر موارد بهداشت فردی، بهداشت ابزار و تجهیزات، بهداشت مواد غذایی و بهداشت ساختمان می‌تواند از آلودگی مواد غذایی و احتمال بروز بیماری در مصرف‌کننده جلوگیری نماید.
وی همچنین تصریح کرد: در راستای بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در حدود هزار و ۴۱۰ اخطاریه و معرفی به مراجع قضایی: برای مراکز و اماکن متخلف صادر و ۱۴ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی نیز پلمب شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: در طی بازرسی‌ها و طرح تشدید نظارت‌ها که در سطح شهرستان انجام‌گرفته، بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم مواد غذایی معدوم شده است.
خویشدوست به شهروندان توصیه کرد، مردم می‌توانند شکایات و پیشنهادات خود در حوزه بهداشت مواد غذایی را با تماس با سامانه ۱۹۰ (سامانه رسیدگی به شکایات مردمی) جهت پیگیری و بررسی هر چه سریع‌تر با بازرسان ما به اشتراک بگذارند.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     پلمب     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >